mytaxi, aplikacja do zamawiania licencjonowanych taksówek, uruchamia kolejną globalną akcję, podczas której przejazdy taksówkami są tańsze o połowę. Promocja trwa od 21 września do 4 października 2015 w ponad 40 miastach, w których działa aplikacja, w tym w Warszawie i Krakowie.

Po zakończeniu kursu taksówkarz zainicjuje proces płatności wprowadzając na swoim smartfonie cenę za przejazd zgodnie ze wskazaniem taksometru. Sekundę później cena wyświetli się na smartfonie pasażera w celu zatwierdzenia jej kodem PIN. Zniżka 50% zostanie naliczona automatycznie. Cały proces płatności odbywa się w sposób bezpieczny i przejrzysty w ciągu kilku sekund. Jeden użytkownik może zrealizować nieograniczoną liczbę kursów na terenie Warszawy i Krakowa z 50% zniżką.

Duże zainteresowanie akcjami 50% mytaxi ma swoje odzwierciedlenie nie tylko w liczbie kursów bezgotówkowych, ale też nowych użytkowników i taksówkarzy. Dla kierowców są one o tyle korzystne, że oprócz zwiększonego ruchu, płacą też o połowę mniejszą prowizję. W ten sposób mytaxi w Warszawie posiada już flotę blisko 800 taksówkarzy, a średni czas dojazdu wynosi 6,6 min. Jednocześnie, mytaxi cały czas stara się zapewniać poziom usług na najwyższym poziomie, w związku z czym kierowcy z niskimi ocenami są weryfikowani i podejmowane są wobec nich odpowiednie kroki. Średnia ocen wszystkich kierowców obecnie współpracujących z mytaxi to 4,85 na 5 gwiazdek.