Z końcem czerwca zakończy się instalacja bankomatów sezonowych Euronet Polska, największego niezależnego operatora sieci bankomatów w Polsce. W tym roku w popularnych kurortach i miejscowościach turystycznych zawita o  ponad 30 więcej urządzeń aniżeli w roku ubiegłym. Rekordowa liczba bankomatów, w tym sezonie sięgająca ponad 160 maszyn, jest tradycyjnym udogodnieniem dla klientów wypoczywających w czasie wakacji. Dodatkowe bankomaty będą funkcjonować do połowy września, a ich lokalizację można sprawdzić w wyszukiwarce na stronie internetowej operatora.

Jak co roku, Euronet instaluje tymczasowe bankomaty sezonowe w najpopularniejszych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Tegoroczna edycja akcji oznacza ponad 160 dodatkowych bankomatów w całej Polsce, co oznacza wzrost względem zeszłego roku o ponad 30 nowych miejsc. I tym razem najwięcej z nich pojawi się w kurortach nadmorskich, a łącznie aż 52 w miejscowościach w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Znajdują się one m.in. w Gdańsku, na Półwyspie Helskim, we Władysławowie, Pobierowie, Krynicy Morskiej czy Kołobrzegu. Warto wspomnieć, że urządzenia sezonowe nie różnią się od tych dostępnych na co dzień w całej Polsce, również zakres usług dodatkowych pozostaje niezmieniony.

Osoby wyjeżdżające na Mazury muszą się liczyć z dodatkowymi wydatkami np. wynajęciem łódki czy rowerów, często rozliczanymi tylko w gotówce. Stąd też w najważniejszych miejscowościach turystycznych zostaną zainstalowane dodatkowe bankomaty. Na czas wakacji do standardowych lokalizacji dojdą urządzenia w Giżycku, Rucianem-Nidzie, Warchałach, Kętrzynie, Mikołajkach oraz w Sztynorcie.

– Wypoczywając w różnych zakątkach Polski, często nie ma możliwości płatności kartą. Stąd zwiększa się popyt na gotówkę w okresie wakacyjnym. Dlatego Euronet co roku uruchamia dodatkowe urządzenia w całej Polsce. Dzięki temu nie trzeba się martwić o gotówkę na miejscu, można ją wypłacać na bieżąco czy zrobić przekaz bankomatowy, jeżeli kieszonkowe na kolonie dla dzieci okazało się być niewystarczające – powiedziała Ewa Miziołek, dyrektor wsparcia sprzedaży i komunikacji w Euronet Polska. – Niezmiennie przypominamy, że tymczasowe bankomaty działają na tych samych zasadach, co te instalowane na stałe.

Oprócz wspomnianych lokalizacji nadmorskich oraz Mazur, pojedyncze tymczasowe urządzenia zagoszczą także w Okuninkach (woj. lubelskie) oraz Poznaniu. Pełną listę lokalizacji stałych oraz tymczasowych można znaleźć na stronie internetowej Euronet Polska w zakładce Wyszukiwarka usług.

Euronet jest największym w Polsce niezależnym operatorem bankomatów oraz wpłato-bankomatów. Na terenie kraju obecnie zarządza łącznie ponad 7 300 urządzeniami.