Kolejny kamień milowy w procesie integracji spółek Dotpay i eCard – wchodzących w skład portfela subfunduszu MCI.EuroVentures 1.0 – został osiągnięty. Andrzej Budzik, dotychczasowy Prezes Zarządu Dotpay, objął stanowisko Prezesa Zarządu eCard. Do Rad Nadzorczych obu spółek dołączył natomiast były członek Zarządu PayU, Aster Papazyan.

„Budowa regionalnego lidera w zakresie płatności dla sektora eCommerce, jakim ma stać się podmiot powstały w wyniku integracji Dotpay i eCard, wymaga zaangażowania najlepszych ekspertów i menedżerów na rynku. Zarówno Andrzej Budzik, jak i Aster Papazyan, wielokrotnie mierzyli się w trakcie dotychczasowej kariery zawodowej z ambitnymi wyzwaniami, więc mają wiedzę i doświadczenie niezbędne, aby i tym razem osiągnąć sukces” – mówi Cezary Smorszczewski, Przewodniczący Rad Nadzorczych Dotpay i eCard, Prezes Zarządu Private Equity Managers.

Integracja Dotpay i eCard ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wykorzystanie synergii przychodowych i kosztowych wynikających z połączenia obu spółek zaowocować ma podwojeniem wyniku EBITDA do końca 2017 roku. Za realizację tego celu oraz wdrożenie nowej strategii łączących się spółek odpowiedzialny będzie Andrzej Budzik, który nową funkcję Prezesa Zarządu eCard będzie łączył z dotychczasowym stanowiskiem Prezesa Zarządu Dotpay.

„Jako wieloletni członek zespołu zarządzającego spółką Dotpay wiem jak dużym wyzwaniem jest trwający właśnie proces łączenia kompetencji i know-how obu podmiotów. Naszym wspólnym celem jest zajęcie w perspektywie najbliższych kilku lat pozycji lidera w zakresie usług płatniczych dla sektora eCommerce w Polsce. W planach jest też dalsza konsolidacja rynku i ekspansja w regionie Europy Środkowo-Wschodniej” – komentuje Andrzej Budzik.

Aster Papazyan jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w branży ICT i FMCG. Od 2 listopada objął stanowisko dyrektora generalnego rynku B2B w grupie Netia. Wcześniej był m.in. członkiem Zarządu PayU, dyrektorem generalnym Dell Polska oraz dyrektorem zarządzającym spółki easyPack, operatora sieci Paczkomatów InPost.

 

„Wielkość i wartość sektorów eCommerce i mCommerce w Polsce i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej rośnie dynamicznie z roku na rok. Za nimi podąża rozwój rynku płatności elektronicznych. Dołączam do integrujących się zespołów Dotpay i eCard, aby pomóc im w maksymalny sposób wykorzystać potencjał i zwiększyć udziały rynkowe” – mówi Aster Papazyan.