Projektanci, łowcy trendów, miłośnicy mody i designu z niecierpliwością wyczekują chwili, kiedy Instytut Pantone’a ogłosi wybrany przez siebie kolor wiodący na kolejny rok. Barwa roku to wypadkowa społecznych nastrojów i problemów współczesnego świata. Nawiązuje do najbardziej palących tematów, wyznaczając jednocześnie nowy kierunek estetyczny. Kolorem roku 2019 jest Living Coral. Czy barwa ta przyjmie się w naszych wnętrzach?

Energetyzujący, ciepły, beztroski, z kroplą różu i pomarańczy – tak w kilku słowach można określić wiodący kolor na ten rok. Już sama nazwa bezpośrednio odwołuje się do natury – ważnego tematu dzisiejszych czasów. Jednocześnie radosny i optymistyczny, wprowadza w pogodny nastrój, dodaje energii i zachęca do nieskrępowanej ekspresji. Koral warto więc wziąć pod uwagę, gdy urządzamy lub odświeżamy nasze wnętrza – nie tylko dlatego, że właśnie stał się najmodniejszym kolorem roku.

Koral będzie się doskonale prezentował także w towarzystwie barw równie intensywnych jak on sam. Z turkusem, fioletem, różem i pomarańczą stworzą egzotyczną feerię kolorów idealną do wnętrza w klimacie boho. Szlachetności i elegancji natomiast dodadzą mu akcesoria i wykończenia w kolorze mosiądzu.

Living Coral, leżący w palecie barw niedaleko czerwieni i pomarańczy, jest mniej oczywisty, a dzięki temu bardziej wysublimowany. Miłośnicy ciepłych wnętrz mogą pozwolić sobie na więcej i połączyć nawet kilka elementów w tej samej tonacji, lecz o innym nasyceniu. Na tle pastelowo-koralowej ściany dobrze zaprezentuje się sofa w intensywniejszym odcieniu. Takie zestawienie wymaga jednak przeciwwagi. Mogą nią być pozostałe białe ściany, drewniane meble czy akcesoria w kontrastujących i równoważących ciepło koralu barwach – na przykład w głębokim granacie czy nasyconej, butelkowej zieleni.

Beztroski Living Coral może wydać się niektórym nieco infantylny. Dobranie kolorów w odpowiednich proporcjach, wysokiej jakości meble i designerskie dodatki sprawią jednak, że nasze wnętrze z pewnością nie będzie banalne, zyska za to klasę i niepowtarzalny charakter. Koral nada przestrzeni dystansu i pogody ducha. Warto zaprosić go do domu i dać się ponieść dobrej energii, którą ze sobą niesie.