Firma Epson wprowadza na rynek nową, kompaktową drukarkę do punktów sprzedaży, łączącą w jednym urządzeniu funkcje druku paragonów i pokwitowań oraz obsługi czeków. Ten model zapewnia też większą niezawodność, przydatne opcje łączności oraz bardzo niski całkowity koszt eksploatacji. Przeznaczona jest dla sklepów i firm, które w swoich punktach sprzedaży potrzebują zapewniać obsługę czeków i chcą za pomocą tego samego urządzenia drukować paragony. TM-H6000V sprawdzi się także w aptekach do drukowania zaleceń odnośnie dawkowania leków na blankietach recept.

Drukarka TM-H6000V drukuje z prędkością do 350 mm/s i szybciej od swojego poprzednika przetwarza czeki. Szereg zastosowanych udoskonaleń – w tym przyśpieszenie pracy automatycznej gilotyny – wpływa pozytywnie na ogólną wydajność firmy. Zwiększona niezawodność powoduje, że przestoje są rzadsze. Drukarka termiczna może wydrukować 200 km paragonów, a automatyczna gilotyna może wykonać trzy miliony cięć.

Dzięki swojej elastyczności drukarka łatwo dostosowuje się do wymagań współczesnej branży handlowej. Wyposażona została w takie funkcje, jak Server Direct Print (SDP) do druku przez Internet czy różne interfejsy do obsługi zarówno za pomocą tabletu, jak i komputera. ePOS-Print, ePOS-Display oraz znacznik NFC, co pozwala na proste i szybkie skonfigurowanie tabletów, z czego skorzystać mogą firmy wdrażające je w swoich systemach sprzedaży.

„Chociaż w wielu obszarach stosowanie czeków jest coraz rzadsze, w niektórych krajach, jak na przykład we Francji, klienci nadal chętnie nimi płacą. Firma Epson wspiera sprzedawców, którzy akceptują tę formę płatności, oferując rozwiązanie, które łączy obsługę czeków z najnowszymi funkcjami ePOS. Nowy model TM-H6000V posiada szereg funkcji łączności z różnymi urządzeniami i jest przystosowany do obsługi tabletów POS, aby zapewniać niezawodne przetwarzanie czeków i drukowanie paragonów” — mówi Grzegorz Moch, Business Solution Account Manager w Epson.

Model TM-H6000V trafi do sprzedaży 1 maja 2018 r.

Najważniejsze cechy:
• Dzięki ePOS-Print i ePOS-Display urządzenie drukuje i wyświetla dokumenty w formacie XML, dzięki czemu może obsługiwać aplikacje internetowe i na tablety
• Funkcja Server Direct Print umożliwia drukowanie i wyświetlanie danych z serwera zewnętrznego
• Potrójny interfejs (USB/Ethernet/UIB) zapewnia maksymalną elastyczność²
• Szerokie możliwości współpracy drukarki pozwalają jednocześnie korzystać z systemów komputerowych systemów POS i rozwiązań sieciowych lub mobilnych
• Funkcja NCF umożliwia szybkie parowanie Bluetooth i wybór drukarki
• Czas eksploatacji głowicy drukującej wynosi 200 km lub 200 mln pulsów (33% więcej niż w poprzednim modelu)
• Czas eksploatacji gilotyny automatycznej wynosi 3 mln cięć (50% więcej niż w poprzednim modelu)
• Wizualne powiadomienia o błędach pozwalają szybko ustalić ich przyczynę.
• Oszczędność do 47% papieru paragonowego dzięki automatycznej funkcji redukcji papieru (Automatic Reduction of Paper, ARP)
• Zegar czasu rzeczywistego zapewnia bezpieczne połączenia za pomocą protokołu https
• Szybkość drukowania do 350 mm/s¹
• Szybsza, automatyczna gilotyna przyśpiesza obsługę klienta