Nowa kamera sieciowa AXIS M1025 spełnia wymagania użytkowników szukających łatwych w instalacji i przystępnych cenowo rozwiązań, przez co jest idealna do małych sklepów, butików, biur i domów prywatnych.

Axis Communications wprowadza na rynek model AXIS M1025, kamerę do stosowania wewnątrz pomieszczeń o kompaktowej konstrukcji, która dostarcza obraz doskonałej jakości w rozdzielczości full HDTV 1080p lub 2 megapikseli, z zachowaniem pełnej poklatkowości. Urządzenie jest wyposażone w inteligentne funkcje jak wyjście HDMI (Micro) do podglądu obrazu na żywo na monitorze w rozdzielczości HDTV 720p, karty pamięci do przechowywania materiału wizyjnego, Corridor Format optymalizujący nadzór wąskich korytarzy i przejść oraz dodatkowe – poza prądem stałym – zasilanie przez sieć Ethernet (PoE).

Kamera sieciowa AXIS M1025 współpracuje również z oprogramowaniem AXIS Video Hosting System z technologią podłączania kamery tzw. One-Click Camera Connection, dlatego jest idealnym rozwiązaniem do hostingu wideo. Dzięki obsłudze kart pamięci AXIS M1025 świetnie współdziała z darmowym oprogramowaniem AXIS Camera Companion, stanowiąc niskokosztowe rozwiązanie w zakresie cyfrowych systemów nadzoru wizyjnego stworzone dla małych projektów. AXIS M1025 obsługuje także wiele strumieni H.264.