Komputronik, dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator sklepu internetowego z elektroniką www.komputronik.pl, podpisał umowę z Panattoni Europe na wynajem 10 000 mkw. powierzchni magazynowej w parku logistycznym położonym w Komornikach pod Poznaniem. Umowa została podpisana na 5 lat z możliwością jej przedłużenia o kolejne 5 lat. Powierzchnia zostanie wybudowana w systemie „built-to-suit”, czyli zgodnie z wymaganiami Komputronik. Planowane oddanie do użytku powierzchni to luty 2015 r.

Komputronik zamierza przenieść do nowo wynajętego obiektu wszystkie operacje magazynowe. W nowym budynku znajdzie się także duży outlet, w którym będzie można kupić pełen asortyment produktów z oferty Komputronik, produkty z końcówek serii oraz wycofane z ekspozycji w salonach w atrakcyjnych cenach.

Do centrali Spółki w Poznaniu przeniesiony zostanie serwis i produkcja, które obecnie zajmują wynajmowany budynek. Część zwolnionych powierzchni będzie przeznaczona na rezerwę rozwoju powierzchni biurowych, jednak w większości zostaną one przeznaczone na wynajem komercyjny.

Nowo wynajęty magazyn ma ze względu na potrzeby Spółki dogodną lokalizację – około 3 km od siedziby Komputronik, w niedalekiej odległości od centrum logistycznego głównego partnera logistycznego Spółki – firmy DHL Express. Pozwoli to na realizację nawet wieczornych zamówień z dostawą na kolejny dzień roboczy. Dodatkowo nowy magazyn znajduje się w pobliżu znaczących węzłów komunikacyjnych (przecięcie autostrady A2 i drogi ekspresowej S11) dając możliwość na szybkie dostarczenie produktów do centrów przeładunkowych na terenie Niemiec, gdzie Komputronik GmbH, spółka zależna Komputronik, rozpocznie wkrótce działalność. Dzięki temu możliwa będzie dostawa zamówionych produktów na następny dzień, co na rynku niemieckim jest oczekiwanym przez klientów standardem.