Księgarnia Internetowa PWN działa w całkowicie nowej odsłonie. Strona internetowa księgarni zmieniła diametralnie swój wygląd oraz platformę, na której działa. Wraz z relaunchem uruchomione zostały także nowe kategorie produktowe: e-booki i książki obcojęzyczne, a wcześniejsze kategorie zostały znacząco rozbudowane. Księgarnia oferuje klientom łącznie ponad 120 tysięcy produktów.

Księgarnia Internetowa PWN była jedną z pierwszych księgarń online w Polsce – działa od 2001 roku i jest bardzo chętnie odwiedzana przez naszych klientów – mówi Andrzej Nadolski, prezes zarządu Grupy PWN. – Rozwój e-commerce to ważny kierunek strategiczny naszej Grupy, a nowa odsłona księgarni stanowi kolejną fazę realizacji tego podejścia. W celu rozwijania kompetencji e-commerce w Grupie powołaliśmy spółkę Ravelo, która odpowiada za wszystkie projekty w tym obszarze, w tym za obsługę i rozwój Księgarni Internetowej PWN. Uruchamiając całkowicie nową wersję księgarni chcemy być jak najbliżej oczekiwań naszych klientów i zaproponować im nowoczesne rozwiązania wpisujące się w ich potrzeby.

W Księgarni Internetowej PWN dostępnych jest ponad 120 tys. produktów, występujących w 6 głównych kategoriach. Poza dotychczas dostępnymi książkami akademickimi, podręcznikami szkolnymi, beletrystyką, zabawkami – w nowej odsłonie księgarni PWN pojawią się publikacje elektroniczne w postaci e-booków oraz mp3, a także jako odrębna kategoria – książki obcojęzyczne.

Nowa strona internetowa, dostępna pod adresem www.ksiegarnia.pwn.pl, jest przejrzysta, intuicyjna i łatwa w obsłudze. Zastosowana kolorystyka jest spójna z kolorystyką nowej strony Grupy PWN – pwn.pl. W Księgarni Internetowej PWN wprowadzono nowoczesne i elastyczne rozwiązania. Jednym z ułatwień dla Klientów jest zastosowanie rozbudowanego menu dla każdej kategorii.

Zastosowaliśmy rozwiązanie autorskie, które będziemy rozwijać w kolejnych fazach. – mówi Dorota Bachman, prezes zarządu Ravelo, spółki odpowiadającej za rozwój e-commerce w Grupie PWN.

Nowa platforma zbudowana jest modułowo, co umożliwia relatywnie łatwą rozbudowę każdego jej elementu. Jest w pełni automatyczna, dzięki czemu minimalizuje manualną obsługę sklepu i pozwala na szybkie reagowanie na potrzeby klientów i wydawców, m.in. oferuje możliwość prowadzenia przedsprzedaży każdego wydawanego tytułu. Nowością jest zaawansowana wyszukiwarka, umożliwiająca szybkie znalezienie produktu w każdej kategorii. W ramach nowej platformy zaimplementowany został autorski system rekomendacji, w którym zastosowano zaawansowane algorytmy doboru treści.