Już po raz piąty z rzędu największy serwis do zamawiania jedzenia online w Polsce ogłosił laureatów Pyszne.pl Awards. Kuchnia u Babci Maliny zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając ponad 7 000 restauracji w całym kraju. Nagrodzone zostały także najprężniej działające restauracje w dużych miastach Polski. Serwis przedstawił pełną listę zwycięzców w poszczególnych miastach oraz w 5 kategoriach kulinarnych.

Od 2015 Pyszne.pl Awards wyłania listę najbardziej lubianych i najlepiej ocenianych przez klientów restauracji. W tym roku po raz kolejny recenzje użytkowników odegrały wiodącą rolę w wyborze. Spośród tysięcy restauracji w Polsce tylko pięć zostało nominowanych do rywalizacji w każdej kategorii.

„Po raz kolejny chcemy skorzystać z okazji, aby nagrodzić najbardziej zaangażowane restauracje, które w ciągu ostatniego roku świadczyły klientom usługi na najwyższym poziomie. Osiągnięcia restauracji oblicza automatyczny algorytm oparty na recenzjach. W ten sposób wyłaniane są restauracje o najwyżej ocenianej przez klientów jakości obsługi.”- powiedział Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl.

W tym roku uwielbiana przez klientów Kuchnia u Babci Maliny odebrała nagrodę dla najlepszej restauracji z dostawą w całej Polsce oraz dla najlepszej restauracji z dostawą w Krakowie. Zdobywczyni tytułu Najlepszej Restauracji 2019 nie tylko wraca do domu z nagrodą, ale także otrzymuje zestaw upominków, między innymi voucher do sklepu internetowego dla restauracji partnerskich i pakiet specjalnych kuponów dla klientów.

Właścicielka restauracji, Stanisława Wąsowicz, jest niezmiernie dumna z tego osiągnięcia: „Świadomość, że Kuchnia u Babci Maliny od lat jest uwielbiana przez tak wiele osób, motywuje nas do dalszego dokładania wszelkich starań, aby przygotowywać dla naszych klientów dania najwyższej jakości. To naprawdę wielki zaszczyt. ”

Zwycięzcy według kategorii i miast
Oprócz ogólnopolskiego zwycięzcy serwis Pyszne.pl wyłonił także lokalnych zwycięzców w 18 miastach w Polsce. W 2019 roku nadal widoczne było zamiłowanie Polaków do pizzy. Pizzeria Muzyczna często zaspokajała apetyt wrocławian utrzymując od 2018 roku pozycję najlepszej pizzerii w mieście, a Pizza Taxi po raz drugi zwyciężyła w Poznaniu. Tymczasem kuchnia azjatycka króluje od 2018 roku w Warszawie i Łodzi, utrzymując drugi raz z rzędu warszawskie Bong Bong Asian Bistro oraz łódzką Susharnię na czele zestawienia. Za pokazanie różnorodności jedzenia dostępnego z dowozem wyróżnione zostały restauracje w kategoriach kuchni włoskiej, azjatyckiej, polskiej, zdrowego jedzenia i fast food.

W tegorocznej edycji dodano też zupełnie nową kategorię. Ma ona docenić nowe restauracje w serwisie, które mają za sobą świetny start z Pyszne.pl. W tej kategorii zwycięzcą okazał się Baku Kebab w Warszawie oferujący znakomite dania kuchni tureckiej i azerbejdżańskiej.

Pełna lista zwycięzców Pyszne.pl Awards dostępna jest na: Pyszne.pl/awards2019