Szycie i transport maseczek, wsparcie logistyczne i zapewnienie bezpiecznych opcji doręczenia paczek – tak GLS Poland wspiera walkę z koronawirusem. Angażują się pracownicy i kurierzy, którzy mają świadomość, że wzajemna pomoc jest teraz najważniejsza.

Dla GLS akcje pomocy i wsparcia to nie tylko wyzwanie wynikające z obecnej sytuacji, ale przede wszystkim element filozofii biznesu. – Codziennie staramy się dać coś od siebie. Zaangażowanie nas wszystkich jest kluczowe – podkreślają przedstawiciele firmy. Dlatego z jednej strony GLS odpowiada na prośby o pomoc, które otrzymuje m.in. od placówek medycznych, z drugiej – firma sama wychodzi z inicjatywą wsparcia. – Dostarczyliśmy maseczki do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, bo wiedzieliśmy, że są w potrzebie. Z kolejną paczką maseczek pojechaliśmy do pogotowia w Bielsku-Białej. To jednak nie koniec pomocy – mówi Małgorzata Markowska, marketing manager w GLS Poland. – Zgłosiły się do nas dwie kolejne placówki: pogotowie z Kalisza i szpital z Gryfic. Nasi pracownicy zorganizowali zbiórkę pieniędzy, a firma podwoiła jej wartość – dodaje.

GLS Poland włącza się także w inne inicjatywy i zapewnia bezpłatne wsparcie logistyczne. To m.in. transport przyłbic ochronnych używanych przez personel szpitalny, czy dostarczanie do szpitali specjalnych skrzynek, które są wykorzystywane do transportowania testów. W ramach Festiwalu Kwarantanny, czyli konkursu filmowego dla uczniów z Krakowa, GLS jako jego partner logistyczny bezpłatnie dostarcza zwycięzcom nagrody. – Dbamy o to, aby paczki docierały bezpiecznie i na czas. Dzięki opcjom doręczenia takim jak odbiór z wykorzystaniem PIN i dostawa bez podpisu w tzw. bezpieczne miejsce, wszystko przebiega z zachowaniem należytych środków ostrożności, bez kontaktu osobistego z kurierem – zapewnia Małgorzata Markowska.

W obecnej sytuacji nie do przecenienia jest także rola kurierów, którzy codziennie pokonują setki kilometrów i docierają pod dużą liczbę adresów przy zwiększonym wolumenie doręczanych paczek do odbiorców indywidualnych. – Wiemy, że praca naszych pracowników i kurierów ma dziś szczególne znaczenie. Dzięki niej wiele osób otrzymuje podstawowe produkty, po które nie mogą sami wybrać się do sklepu. Dlatego są za to bardzo wdzięczni – mówi Małgorzata Markowska. Pracę kurierów doceniło ostatnio także Ministerstwo Rozwoju kierując w ich stronę oficjalne podziękowania.

Kurierzy zostali wyposażeni przez GLS Poland w niezbędne środki ochrony osobistej, w tym do dezynfekcji, oraz w szczegółowy zestaw wytycznych mających zapewnić im bezpieczeństwo.
– W geście solidarności nasi pracownicy i ich bliscy szyją dla kurierów maseczki. Wzór dostaliśmy od grupy kobiet wykonujących maseczki dla policji – mówi Małgorzata Markowska. Dodaje, że podziękowania należą się nie tylko kurierom, ale także odbiorcom i nadawcom, którzy korzystają z bezpiecznych opcji doręczenia paczek bez podpisu, dostępnych w ramach usług InforCourierService i FlexDeliveryService.