Już niedługo na polskim rynku zadebiutuje NovoDS4K marki Vivitek, czyli nowoczesny i bardzo prosty w obsłudze odtwarzacz do Digital Signage, który umożliwia prezentacje materiałów w rozdzielczości 3840×2160 (UHD @ 60fps). Mogą to być zdjęcia, filmy wideo, widżety, grafiki, tekst, strony www i inne materiały, które pomogą stworzyć dynamiczną prezentację. Dostępna jest również funkcja kalendarza i planowania wyświetlania określonych treści w dogodnym dla użytkownika terminie.

Tworzenie treści odbywa się za pomocą prostego w obsłudze oprogramowania, które nie wymaga długich szkoleń i umiejętności programistycznych. Użytkownicy mogą wyświetlać zawartość bezpośrednio z wbudowanej pamięci, gniazda kart microSD lub pamięci flash USB, a także zdalnie eksportować i aktualizować materiały za pośrednictwem połączenia lokalnego LAN lub bezprzewodowego wi-fi.

Wachlarz zastosowań NovoDS4k jest ogromny poczynając od punktów handlowych, poprzez edukację, hotele aż do sektora publicznego. Może służyć zwiększeniu sprzedaży, budowaniu świadomości, nagłaśnianiu promocji czy po prostu dostarczaniu informacji.  Użytkownik korzysta z wygodnych funkcji, do których należy intuicyjne tworzenie list odtwarzania w systemie – dzień, tydzień, a nawet miesiąc.  Można dynamicznie generować treści korzystając z zawartości kanałów takich jak Twitter, RSS czy Kalendarz Google.

NovoDS4k oferuje wejście / wyjście HDMI, wejście / wyjście audio, zintegrowane złącze sterowania RS232 (można sterować podłączonym do Novo TV lub projektorem), funkcjonalność Power-over-Ethernet, dwa porty USB i gniazdo Micro SD, które umożliwia obsługę wielu źródeł danych, a także bezprzewodowej myszy.

Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie, które stawia na niski koszt użytkowania  (TCO) w związku z brakiem opłaty licencyjnej za oprogramowanie i bezpłatnymi  jego aktualizacjami.

Dostarczane oprogramowanie umożliwia również wygodne zarządzanie siecią odtwarzaczy NovoDS4K i umożliwia ich grupowanie oraz przypisywanie wyświetlanych treści do wielu urządzeń jednocześnie.

NovoDS4k dostępny będzie w czerwcu bieżącego roku. Cena urządzenia nie jest jeszcze ustalona.