Polacy coraz częściej zamawiają jedzenie przez portale internetowe. Chociaż w Polsce trend gotowania w domowym zaciszu jest ciągle na topie, konsumenci z dużą aprobatą podchodzą do serwisów, przez które można zamówić posiłki z dowozem zarówno do pracy, domu czy na przyjęcie. PizzaPortal.pl przygotowała zestawienie dań najczęściej zamawianych online podczas letnich dni.

Z raportu przygotowanego przez PizzaPortal.pl wynika, że lato nie zniechęca użytkowników portalu do zamawiania jedzenia za pomocą serwisu, a upał nie zmniejsza ich apetytu. Dowodem na to jest liczba dokonanych transakcji i zadowalające wyniki sprzedaży. Jakie są ulubione dania Polaków wybierane poprzez PizzaPortal.pl? We wszystkich miejscowościach w Polsce królują zamówienia kuchni włoskiej – najczęściej zamawiana jest pizza i stanowi ponad 61% wszystkich zamówień.

Na drugim miejscu znajduje się jedzenie domowe, co świadczy o przywiązaniu Polaków do tradycji i tęsknocie za kuchnią mamy czy babci. Ten rodzaj kulinariów stanowi ponad 20% wszystkich zamówień. W okresie letnim w miejscowościach nieturystycznych, nad morzem i w górach w trójce najchętniej zamawianych typów jedzenia znajdują się kebaby i gyrosy, zaś na mazurach burgery, które w generalnym podsumowaniu udziału procentowego w zamówieniach zajmują trzecie miejsce.

W miejscowościach nieturystycznych w okresie letnim odnotowano również dużą ilość zamówień pierogów, kuchni chińskiej, wietnamskiej, azjatyckiej oraz sushi. Na dalszych pozycjach plasuje się kuchnia indyjska oraz tajska.

PizzaPortal.pl jest pierwszym w Polsce, działającym od 2010 roku serwisem umożliwiającym zamawianie jedzenia online. Skupia oferty blisko 3000 restauracji z niemal 300 miejscowości w całym kraju. Serwis oferuje każdy rodzaj kuchni: od kuchni włoskiej, przez potrawy polskie, amerykańskie, indyjskie czy specjały kuchni azjatyckiej i japońskiej.