Według badania ”Polacy Rekomendują” przeprowadzonego przez agencję reklamową Buzz Media i dom badawczy Maison w 2012 r. wynika, że Polacy bardzo ufają rekomendacjom znajomych przy wyborze danego produktu. Aż 78% badanych pyta swoich znajomych o opinię przed zakupem, a ponadto 68% deklaruje wysoki stopień zaufania w stosunku do ich rekomendacji.

Z tego powodu platforma Loopa.eu została  zintegrowana z Facebookiem. Dzięki temu użytkownik w prosty sposób może zasięgnąć opinii znajomych na temat produktu, który zamierza kupić. Zaletą takiej opcji jest przede wszystkim dokonanie trafnego zakupu. Korzystając z Loopa.eu, można kupić polecany przez zaufane osoby produkt u rzetelnego sprzedawcy.

Loopa.eu to pierwsza w Polsce inteligentna platforma, która prezentuje oferty z portali aukcyjnych tylko od sprawdzonych sprzedawców. Jej celem jest promowanie najlepszych e-sklepów dbających o jakość obsługi klienta i produktów. Loopa.eu została stworzona przez firmę Intellive. Serwis zbiera opinie o sprzedawcach z różnych portali i na podstawie autorskiego algorytmu wylicza średnią ocenę. Sklepy z najniższymi ocenami są usuwane z serwisu.

Wyszukiwanie produktów w portalu jest możliwe według 4 kryteriów: ceny, kategorii, oceny czy czasie do końca aukcji. Intuicyjny i nowoczesny wygląd serwisu ułatwia nawigację. Portal jest dostosowany do urządzeń mobilnych.