Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” od ponad 40 lat produkująca porcelanę do użytku domowego i hotelowego. Od kilkunastu lat Zakłady „Lubiana” korzystają w zarządzaniu firmą z systemu ERP Infor M3. Kilka miesięcy temu zakończył się właśnie duży projekt podniesienia systemu Infor M3 do najnowszej wersji, który został zrealizowany w krótkim czasie 6 miesięcy przez firmę iPCC – polskiego partnera wdrożeniowego producenta systemu – firmy Infor.

W ramach projektu wdrożono także obsługę magazynu wysokiego składowania Infor Warehouse Mobility. Jest to narzędzie zaprojektowane specjalnie do mobilnej pracy z użyciem skanerów oraz terminali montowanych na ciężarówkach. Dzięki niemu automatyzowane są procesy przyjęć, obsługi ruchów wewnątrz magazynu, wydań, raportowania zleceń produkcyjnych oraz przesyłania informacji o stanie magazynowym.
Ponadto, iPCC rozpoczyna też w ZPS „Lubiana” duży projekt wdrażania pętli usprawnień, dotyczącej zarówno zaawansowanego planowania produkcji i raportowania, jak i narzędzi ułatwiających pracę managementu – począwszy od obsługi procesów (workflows) przy pomocy platformy Infor Xi, a skończywszy na Business Intelligence. Przykładem jednego elementu pętli jest moduł Infor M3 SCO (Supply Chain Orders) — potężne narzędzie, które wiąże zlecenia produkcyjne z zamówieniami sprzedaży i systemem MRP, umożliwiając lepsze zarządzanie produkcją na zamówienie klienta. SCO pozwala na łatwą, wielopoziomową identyfikację wszystkich zleceń składających się na łańcuch realizujący zamówienie. Dzięki temu nie ma problemów z udzielaniem odpowiedzi na pytanie w jakiej fazie realizacji znajduje się zamówienie. Można również zautomatyzować wielopoziomowe przeplanowanie całego łańcucha w przypadku, gdy klient zmieni swoją decyzję odnośnie do ilości lub daty dostawy.