Qlik, dostawca systemów data discovery, ogłosił że LUSH Fresh Handmade Cosmetics wdrożyła platformę QlikView, aby zwiększyć zyski ze sprzedaży kosmetyków i zapewnić oszczędności ponad 1 mln funtów, dzięki lepszemu zarządzaniu zasobami.

LUSH, brytyjska firma kosmetyczna, posiadająca ponad 900 sklepów w 51 krajach, jest producentem i detalistą, który szczyci się zapewnianiem najwyższej jakości usług. Ze względu na pracę z wieloma zestawami danych m.in. dotyczących sprzedaży w systemie EPOS, zarządzania zasobami i łańcuchami dostaw, listami płac czy ewidencją czasu pracy kadry zarządzającej – LUSH potrzebował platformy, która mogłaby być wykorzystywana przez pracowników na wszystkich stanowiskach w całym przedsiębiorstwie i zapewniałaby dostęp do istotnych danych dotyczących sprzedaży, zasobów czyi informacji kadrowych. Przy współpracy z firma doradczą w zakresie CRM oraz dostawcą systemów BI QGate, firma LUSH podjeła decyzję o wdrożeniu QlikView.

Platforma QlikView Business Discovery została wdrożona w całej organizacji. Zespół ds. klientów indywidualnych używa QlikView do analizy danych dotyczących sprzedaży w każdym sklepie, do czuwania nad głównymi księgami finansowymi, wydatkami bieżącymi i nad każdym innym aspektem prowadzenia finansów w przedsiębiorstwie. Rozwiązanie jest używane również we wszystkich sklepach, dzięki czemu kierownicy i pracownicy mają dostęp do aktualizowanych co godzinę raportów QlikView, czyli do niezbędnych informacji dotyczących sprzedaży i poziomu zasobów. W związku z tym mogą podejmować właściwe decyzje przy dokonywaniu zakupów.

QlikView jest również używany w dziale produkcyjnym przedsiębiorstwa. Celem jest zarządzanie zasobami, ułatwiając zespołowi procesowanie zamówień na lini sklepy – fabryka oraz kontrolowanie poziomu zasobów w całym kraju. QlikView pomógł LUSH osiągnać pełny obraz ich sprzedaży i zasobów, co doprowadziło do poprawy prognoz i zaopatrzenia w kluczowe składniki od dostawców. Oznacza to, że LUSH ma możliwość kontrolowania i usprawniania całego łańcucha dostaw, co przekłada się na mniejsze straty związane z utratą ważności kosmetyków.

LUSH używa QlikView także w księgowości – zestawia dane z list płac i systemu wypłat w jeden raport, w którym można analizować nieobecności, koszty kadrowe i źródła przychodów. Dzięki połączeniu QlikView z wewnętrznym systemem zarządzania zasobami, firma zaoszczędziła ponad 1 milion funtów w przeciągu dwóch lat od czasu wdrożenia.