Ranking Zaufane Opinie po raz kolejny wyłonił najbardziej wiarygodne e-sklepy w Polsce. Wśród zwycięzców znalazł się Internet Mall Polska, jeden z największych sklepów internetowych w Polsce, który stanął na podium aż w 2 kategoriach: Sprzęt RTV i AGD oraz Wybór użytkownika Ceneo.pl.

Tegoroczne, siódme już z kolei, zestawienie najlepiej ocenianych przez klientów sklepów internetowych powstało na podstawie niemal 1,4 mln ankiet wypełnionych przez użytkowników serwisu w okresie od września 2015 roku do września 2016 roku.
W tegorocznej edycji ocenie podlegało aż 3800 sklepów. Mall.pl został nominowany do zwycięstwa jako jeden z dwóch sklepów internetowych aż w 2 kategoriach: Sprzęt RTV i AGD oraz Wybór użytkownika i uplasował się w pierwszej trójce w obu kategoriach. Zgromadził do tej pory największą liczbę opinii kupujących  – 90 000 i potroił ich ilość w stosunku do liderów rankingu przy równoczesnym utrzymaniu średniej 400 000 zamówień rocznie i bardzo wysokim poziomie jakości obsługi. Wszystkie opinie w Programie pochodzą od realnych klientów, którzy dokonali faktycznych zakupów.

W ocenie Rankingu brano pod uwagę średnią liczbę opinii, średnią ocen uzyskanych w opiniach (min. 4,5 gwiazdki), udział opinii pozytywnych (min. 90%), udział opinii zablokowanych za nadużycia (nie więcej niż 10%) oraz pozytywną weryfikację w testach poprawności instalacji skryptów. Do finału zakwalifikowano wyłącznie sklepy, które miały zachowaną ciągłość ocen.

Sklep internetowy Mall.pl (Mall Group) jest obecny na polskim rynku od ponad 6 lat. W jego ofercie znajduje się ponad 90 000 produktów w 16 kategoriach tematycznych. W 2015 roku Mall.pl był laureatem w rankingu Najlepszy sklep internetowy 2015 Money.pl, Wiarygodne opinie Okazje.info oraz zajął II miejsce w rankingu Zaufane opinie Ceneo.pl. W tym roku stanął na podium w niezależnym Rankingu Sklepów Internetowych Opineo.pl, zajmując wysokie
2 miejsce w kategorii Mega-Sklepy.