Firma Marketplanet została partnerem wdrożeniowo-sprzedażowym firmy Qlik, dostawcy rozwiązań Data Discovery na rynku systemów Business Intelligence ułatwiających użytkownikom analizę danych i wspomagających podejmowanie decyzji biznesowych.

Marketplanet jest dostawcą rozwiązań informatycznych w zakresie optymalizacji procesów zakupowych. Firma świadczy również usługi ułatwiające procesy sprzedażowe. Dzięki współpracy z Marketplanet rozwiązania QlikView i Qlik Sense staną się szerzej dostępne dla firm korzystających z rozwiązań do obsługi procesów zakupowych.

Zawierając partnerstwo z firmą Qlik, Marketplanet będzie mógł zaoferować swoim obecnym i przyszłym klientom najwyższej klasy rozwiązania Business Intelligence oparte o platformy QlikView lub Qlik Sense. Dzięki uatrakcyjnieniu oferty firma Marketplanet odpowiada również na zmieniające się zapotrzebowanie rynku w zakresie lepszej analizy danych.

„Oprogramowanie QlikView pozwoli naszym klientom na zaprezentowanie danych gromadzonych w procesach zakupowych i około zakupowych. Nasi klienci, wdrażając platformę zakupową Marketplanet, coraz częściej decydują się na pełnozakresowe obsłużenie procesu zakupowego, od planowania rzeczowo–finansowego poprzez organizację projektów zakupowych, wyłanianie dostawców do wymiany dokumentów takich jak zamówienia czy faktury z dostawcami,” – mówi Piotr Matysik, prezes Marketplanet.