Po trzech latach nieobecności, produkty spożywcze Marks & Spencer ponownie będą dostępne dla polskich fanów tej kultowej marki. 17 czerwca do oferty Frisco.pl zostaną włączone m.in. herbaty, ciastka, sosy, słodycze oraz przekąski – w sumie niemal 100 najbardziej poszukiwanych na polskim rynku produktów M&S.

Marks & Spencer to rodzinna firma, która powstała w 1884 roku w Yorkshire, oferująca wysokiej jakości produkty własne w Wielkiej Brytanii i 62 krajach na całym świecie. Ta jedna z flagowych angielskich marek przeszła w ostatnim okresie wieloetapową transformację, dzięki której jest w stanie wyróżnić się tradycyjnymi, a jednocześnie wysokiej jakości lokalnymi produktami. Na polskim rynku pojawiała się pod koniec lat 90-tych, a dostępne w Delikatesach Marks & Spencer zarówno brytyjskie smaki, jak i kuchni świata, cieszyły się dużą popularnością.

Potwierdzili to klienci Frisco.pl zapytani – czy i ewentualnie których produktów Marks & Spencer najbardziej im brakuje. W efekcie przeprowadzonego badania konsumenckiego powstała wyselekcjonowana grupa niemalże 100 artykułów, które zostaną włączone do oferty Frisco.pl – już 17 czerwca. Znajdą się wśród nich m.in. ciastka maślane, orzeszki, herbaty, crunchy, chipsy, czekolady, trufle, sosy, marmolady – oraz wiele innych, tak dobrze wspominanych przez Polaków smaków.

– To dla nas niezwykle ważne, aby oferta Frisco.pl dawała możliwość dużego wyboru marek w najpopularniejszych kategoriach produktów, ale również dostęp do unikalnego asortymentu, niespotykanego w ofercie standardowych sklepów. W pierwszym etapie zaproponowaliśmy więc naszym klientom możliwość zamawiania świeżych produktów od lokalnych dostawców. Teraz czas na kultowe smaki Marks & Spencer. I to nie jest nasze ostatnie słowo – mówi Jacek Palec, prezes Frisco.pl.
– Marks & Spencer to kultowa marka w Wielkiej Brytanii i firma o prawdziwie brytyjskim DNA, której oferta M&S obejmuje zarówno tradycyjne brytyjskie smaki jak i doskonałe produkty kuchni świata – w wielu przypadkach niedostępne w innych sklepach. Mnie, jako Brytyjczyka mieszkającego w Polsce, powrót M&S szczególnie ucieszył, ale myślę, że dla Polaków, którzy znają i pamiętają produkty M&S jest to równie fantastyczna wiadomość – podkreśla Jonathan Knott, Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce.

Powrót Marks & Spencer na polski rynek jest najlepszym potwierdzeniem rozwoju współpracy między firmami z Polski i Wielkiej Brytanii i integrowaniu brytyjskich inwestorów na polskim rynku – co ma ogromne znaczenie dla obu gospodarek. W latach 1995 – 2018 wymiana handlowa pomiędzy Polską a Wielką Brytanią wzrosła ponad pięciokrotnie. Import towarów z Wielkiej Brytanii w tym czasie wzrósł z 1,5 mld USD do 6,5 mld USD, a najbardziej spektakularnymi wzrostami może się pochwalić właśnie branża spożywcza (z 143 mln USD w 1995 r. do 3,21 mld USD w 2017 r.).