ShoppieGo jest platformą zakupową działającą na bazie aplikacji mobilnej, wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość i zapewniającą użytkownikom dostęp do spersonalizowanych ofert. Podobnie jak Pokemon Go, wyświetla oferty w realnym otoczeniu, zmieniając „polowanie na okazje” na „rozszerzoną zabawę w zakupy”. Ta oparta o dane platforma ma charakter otwarty, a inne firmy mediowe mogą dołączyć do niej jako partnerzy. Na polskim rynku użytkownicy mogą już korzystać z ofert marek takich jak Nikon, Nespresso, Briju czy Wella.

Andrea Čordaš, dyrektor ds. innowacji i członek zarządu Marquard Media Group: Cieszymy się, że możemy wprowadzić tę innowację na polski rynek. Dzięki ShoppieGo firmy z branży handlu detalicznego oraz e-commerce mogą angażować marki i treści do lepszego wspierania swoich ofert. Dodatkowo ShoppieGo pozwala im na dostęp do danych behawioralnych, co jest istotne dla budowania zadowolenia klientów, aktywacji marki, rozwoju biznesu i – ogólnie – bycia ważnym dla odbiorców.

Maciej Zoll, Brand Partnership Manager w Marquard Media Polska: ShoppieGo angażuje kupujących oraz detalistów w czasie rzeczywistym, interaktywnie, zapewniając bezpośrednią informacją zwrotną. Nie tylko zamieniliśmy tradycyjny kupon w narzędzie do pozyskiwania danych, naszą ambicją jest też przekształcenie każdego małego sklepu w element gospodarki cyfrowej. Mamy długą historię jako wydawca magazynów klasy premium, a teraz przekładamy ją na nową rzeczywistość, w której partnerzy mogą łączyć się bezpośrednio
z platformą i użytkownikami końcowymi.