Program Rozwoju Handlu Elektronicznego MasterCard, którego celem jest rozwój e-commerce w Polsce, skierowany jest do obecnych, jak i przyszłych właścicieli e-sklepów zintegrowanych z systemem płatności Payeezy. Dzięki udziałowi w programie przedsiębiorcy mogą zmniejszyć koszty obsługi transakcji dokonywanych przez klientów za pomocą kart MasterCard.

Z pomocą Payeezy internauci mogą dokonywać płatności mailowych, telefonicznych, stałych albo cyklicznych. Łącznie to ponad 40 różnych kanałów płatności. Wszystkie z najwyższym poziomem bezpieczeństwa gwarantowanym przez standardy szyfrowania PCI DSS, SSL, 3DSecure.

„Klienci coraz chętniej płacą za zakupy w internecie używając karty płatniczej. To informacja, która cieszy przedsiębiorców, ponieważ oznacza dla nich niższe koszty obsługi tego kanału płatności w związku z obniżką opłaty interchange” – mówi Grzegorz Kucaba, Dyrektor ds. eCommerce First Data, właściciela marki Payeezy. „Teraz, dzięki programowi MasterCard, przyjmowanie płatności kartą stało się jeszcze bardziej atrakcyjne”.