Na konferencji Money20/20 Europe Mastercard przedstawił grupę startupów uczestniczących w kolejnej edycji Mastercard Start Path — globalnym programie wspierającym zaawansowane startupy z branży technologii finansowych, które będą miały wpływ na przyszłość handlu.

Najnowsza edycja programu koncentruje się na zniwelowaniu luki między handlem stacjonarnym i elektronicznym. Część z sześciu wybranych startupów wykorzysta analizy nawyków zakupowych i wzorców ruchu w sklepach do stworzenia spersonalizowanych doświadczeń dla klientów. Inne debiutujące firmy pomogą sprzedawcom w akceptowaniu płatności dokonywanych za pośrednictwem wiadomości SMS i platform opłacania rachunków na wyższe kwoty, których dawniej nie można było regulować kartą.

„Handel w coraz większym stopniu opiera się na Internecie. Firmy z branży technologii finansowych będą więc odgrywać kluczową rolę w zaspokajaniu zapotrzebowania klientów na inteligentną, spójną obsługę. Startupom, które chcą zmienić to środowisko, dostarczamy narzędzia, wskazówki i kontakty pozwalające im rozwijać działalność szybciej, niż mogłyby to osiągnąć samodzielnie” – powiedziała Amy Neale, wiceprezes ds. programu Start Path w firmie Mastercard.

Najnowsza grupa uczestników Start Path obejmuje następujące firmy:

CardUp udostępnia platformę, która pozwala opłacać za pomocą kart kredytowych comiesięczne wydatki, np. czynsz lub ubezpieczenie, zapewniając przy tym dostęp do środków i możliwość zdobywania dodatkowych nagród.

Rozwiązanie ftcash pozwala małym sprzedawcom i przedsiębiorcom korzystać z kredytów biznesowych bez zabezpieczenia i akceptować płatności dokonywane przez ich klientów za pomocą aplikacji mobilnych i wiadomości.

Platforma ModoPayments udostępnia nowe metody płatności, w tym wykorzystywanie punktów zdobytych w programach lojalnościowych do robienia codziennych zakupów w sklepach.

Movvo zapewnia wgląd we wzorce poruszania się po sklepie i robienia zakupów.

ToneTag umożliwia realizację płatności zbliżeniowych za pomocą dowolnego urządzenia wykorzystującego fale dźwiękowe zamiast technologii NFC.

RecommenderX opracowuje nowoczesne narzędzia do analizy danych, które pozwalają przygotowywać spersonalizowane rekomendacje.

Nowy nabór, również dla startupów z Polski
Zgłoszenia do następnego, 6-miesięcznego, wirtualnego programu będą przyjmowane do godz. 05:59 polskiego czasu w środę, 2 sierpnia 2017 r. Program jest przeznaczony dla startupów, które zmieniają oblicze bankowości, płatności elektronicznych i handlu, a także zostały już doinwestowane w tzw. rundzie zalążkowej lub w serii A. Zainteresowane startupy z Polski mogą znaleźć dodatkowe informacje i przesłać swoje zgłoszenie na stronie https://www.startpath.com/.