Matras.pl zajął pierwsze miejsce w kategorii multimedia w „Zaufanie Opinie Ceneo.pl” – najnowszym zestawieniu ceneo.pl.

Matras.pl jest obecnie w trakcie zmian dotyczących wyglądu i systemu generowania i obsługiwania zamówień przez Internet. W budowie jest także nowy magazyn, którego obsługa będzie zautomatyzowana. Celem tych zabiegów jest jeszcze sprawniejsza obsługa klientów, w tym klientów internetowych zamawiających książki i inne artykuły jak podręczniki, art. papiernicze i multimedia, a także personalizacja oferty.

Zestawienie „Zaufanie Opinie Ceneo.pl” najlepiej ocenianych przez klientów sklepów internetowych powstało na podstawie ok. 1,2 mln ankiet wypełnionych przez użytkowników serwisu w okresie od września 2014 roku do września 2015 roku. 3100 sklepów zostało ocenionych w 7 kategoriach branżowych. Oceny wystawili klienci, którzy faktycznie dokonali zakupów w danym sklepie internetowym. W ocenie brano pod uwagę średnią liczbę opinii, średnią ocen uzyskanych w opiniach oraz liczbę opinii negatywnych. Do finału zakwalifikowano wyłącznie sklepy, które miały zachowaną ciągłość ocen.

Program „Zaufane Opinie Ceneo.pl” to największy i najstarszy program badający wiarygodność internetowych sklepów w Polsce. Ceneo.pl to najpopularniejsza porównywarka cen i ofert, a także drugi co do wielkości serwis zakupowy w Polsce, odwiedzany miesięcznie przez ok. 7 mln internautów.