Meetrics rozpoczyna współpracę z Orkla Care (do niedawna Orkla Health). Firmy będą współpracować w zakresie pomiarów jakości reklam (m.in. viewability) w kampaniach marek z portfolio Orkla Care, wśród których są m.in. brandy takie jak Soraya, Jordan czy Dermika.

Wywodząca się ze Skandynawii Orkla Care produkuje i dystrybuuje szeroką gamę kosmetyków, suplementów diety oraz produktów spożywczych dla sportowców, na terenie Skandynawii, jak i wielu innych krajów Europy, w tym w Polsce.

Umowa pomiędzy firmami została podpisana na rok. Podpisanie umowy zostało poprzedzone współpracą testową, podczas której Meetrics dokonywał pomiarów viewability kampanii jednej z marek Orkla Care (Möller’s).

Współpraca dotyczyć będzie pomiarów jakości kupowanej powierzchni reklamowej w internecie. Meetrics będzie je prowadził na potrzeby wszystkich brandów z portfolio Orkla Care, wśród których są m.in. marki takie jak: Soraya, Jordan, Salvequick, Bodymax, Möller’s czy Dermika.

– Po udanym okresie testowym Orkla Care zdecydowała się na współpracę długofalową. Nasze działania obejmą m.in. pomiar całej palety działań z zakresu kampanii display i wideo, zarówno desktop, jak i mobile, w tym również kampanie na YouTube i Facebooku. Pomiary obejmą obszary takie jak: viewability, adfraud, brand safety oraz target group match – mówi Hubert Świtalski, Country Manager Meetrics.

– Współpraca z Meetrics to naturalny krok w ramach optymalizacji działań digital w naszej firmie. Formaty reklamowe oraz zachowania konsumentów w sieci zmieniają się bardzo dynamicznie, stąd potrzeba korzystania z nowych wartościowych narzędzi, które pomogą nam poprawić efektywność dotarcia do naszych konsumentów. Takie narzędzia oferuje właśnie Meetrics. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy będziemy mogli lepiej zrozumieć jak poprawiać jakość naszej komunikacji online i na bieżąco ją optymalizować. To także ważne rozwiązanie dla współpracujących z nami partnerów, którzy będą mogli porównywać swoje dane pomiarowe z danymi dostarczanymi przez Meetrics – wyjaśnia Grzegorz Powalski, Digital Manager w Orkla Care.

Meetrics to powstała w 2008 r. technologiczna firma będąca dostawcą rozwiązań służących do weryfikacji, poprawy jakości i skuteczności kampanii reklamowych oraz kontentu w sieci. Meetrics zadebiutowała na polskim rynku w 2017 r. Meetrics w swoich badaniach opiera się na definicji Viewability rekomendowanej przez IAB i Media Rating Council – reklama jest uważana za widoczną jeśli co najmniej 50 procent jej powierzchni jest widoczna na ekranie przez co najmniej 1 sekundę (dla reklam wideo – przez co najmniej 2 sekundy).

Kluczowe pola działań Meetrics to m.in. widoczność reklam (Viewability), weryfikacja grup docelowych (Audience Verification), czy zapobieganie nadużyciom (Fraud Prevention). Jej klientami są reklamodawcy, domy mediowe oraz znaczący wydawcy.

Podstawowym narzędziem Meetrics jest Ad Attention Monitor, platforma pozwalająca na weryfikacje kampanii w czasie rzeczywistym i dostarczająca analiz grup docelowych, zapewniająca brand safety dla wyświetlanych reklam oraz umożliwiająca wykrywanie nadużyć (fraudów).

Meetrics jest pierwszą europejską firmą, która otrzymała akredytację amerykańskiej organizacji Media Rating Council, na audyt zarówno reklam display jak i reklam wideo.
Z platformy Ad Attention Monitor korzystają zarówno firmy sprzedające jak i kupujące reklamę w sieci. Klientami Meetrics są m.in. GroupM, OMD, Dentsu Aegis Network, eBay, Yahoo, Procter&Gamble, L’Oréal, General Motors, Spiegel Online czy The Telegraph.