Wystartował mGenerator.pl, pierwsza na rynku platforma umożliwiająca samodzielne tworzenie mobilnych stron, sklepów i aplikacji. Serwis oferuje mobilne rozwiązania dla firm, działające w tzw. chmurze. Oferta mGeneratora skierowana jest zarówno do e-sklepów, firm działających w sieci, jak i w offline. Platformą kieruje Piotr Krawiec były menadżer Onet.pl i Money.pl, a także wieloletni przedsiębiorca. Inwestorem strategicznym został fundusz MCI Management.

Ideą przyświecającą twórcom mGeneratora było stworzenie łatwego w obsłudze narzędzia, które pozwoli budować szybko, niskim kosztem oraz bez konieczności posiadania wiedzy programistycznej mobilne strony, sklepy czy aplikacje sprzedażowe. Pomoże w tym specjalny, intuicyjny kreator, który skraca czas tworzenia, nawet zaawansowanych rozwiązań, do 30 minut. Automatyzacja i szybkość tworzenia sprawiają, że ceny zaczynają się już od 19 zł miesięcznie za strony i od 49 zł za sklepy mobilne.

Użytkownicy platformy mogą wybierać spośród dwóch metod tworzenia rozwiązań mobilnych. – Pierwsza pozwala na zbudowanie strony mobilnej w oparciu o gotowe szablony. Dzięki podziałowi na poszczególne branże, nasi klienci będą mogli łatwo i szybko znaleźć taki, który najbardziej pasuje do profilu działalności ich firmy, a następnie spersonalizować go, dodając własne elementy graficzne czy teksty. Drugi pozwala na stworzenie rozwiązania mobilnego od podstaw. Ta metoda daje możliwość niemal dowolnego kształtowania wyglądu – mówi Piotr Krawiec, prezes zarządu mGenerator.plKreator działa w oparciu o specjalne widgety, które użytkownicy mogą układać tak, jak zwykłe klocki (zgodnie z zasadą „przeciągnij i upuść”). To jeszcze bardziej ułatwia korzystanie z platformy i czyni je bardziej intuicyjnym dla użytkowników. mGenerator udostępnia również specjalne przyciski, które ułatwiają użytkownikom mobilnym szybki kontakt, telefoniczny lub e-mailowy. Dostępne są także formularze dedykowane firmom usługowym, które pozwalają np. na umówienie wizyty u lekarza lub rezerwację pokoju hotelowego z poziomu smartfona.

Platforma posiada szereg innowacyjnych rozwiązań, które rozszerzają standardowe możliwości aplikacji mobilnych i sklepów. Dostępna jest m.in. usługa geolokalizacji, powiadomienia PUSH, skaner kodów QR czy elementy grywalizacji, które zachęcają klientów do częstszych zakupów. Klienci kupujący za pośrednictwem sklepów mobilnych oraz aplikacji sprzedażowych będą mogli finalizować zakupy z poziomu swojego smartfona lub tabletu, wykorzystując w tym celu mobilne płatności zintegrowane z platformą. Technologia oferowana przez mGenerator pozwala również na wprowadzenie na szeroką skalę takich innowacyjnych usług, jak: instant shopping, smart pricing, local buying czy click & collect.