Firma Brother Polska wprowadziła do oferty trzy nowe przenośne drukarki termiczne formatu A4. Modele są przedstawicielami serii Pocket Jet PJ-700. Urządzenia, charakteryzujące się kompaktowymi rozmiarami i wytrzymałą obudową, pozwalają drukować z m.in. komputerów mobilnych, smartfonów i laptopów. Producent kieruje je do osób pracujących w terenie: handlowców, dostawców, serwisantów, a także pracowników służb bezpieczeństwa publicznego.

Nowe profesjonalne przenośne drukarki Brother PocketJet z serii PJ-700 to modele PJ-723, PJ-763 oraz PJ-763MFi. Urządzenia drukują w formacie A4, ale charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami: mają zaledwie 26 cm szerokości i ważą ok. 480 g (bez akumulatora). Pracują w trybie bezpośredniego druku termicznego i nie wymagają zastosowania tuszu ani tonera – oferują tym samym większą niezawodność pracy, wytrzymałość oraz niższe koszty eksploatacji. Drukarki charakteryzują się wysoką prędkością druku, wynoszącą do 8 stron na minutę, a oferowana rozdzielczość druku wynosi 300 x 300 dpi. Mogą drukować zarówno na arkuszach A4, jak i na rolach papieru.

Drukarki z serii Brother PocketJet PJ-700 to urządzenia przeznaczone dla pracowników terenowych. Umożliwiają drukowanie w dowolnym miejscu, tym samym pozwalają podnieść wydajność pracowników, zredukować liczbę pomyłek, obniżyć koszty, skrócić czas potrzebny na finalizację operacji biznesowych, a także zapewnić wyższy poziom satysfakcji klientów. Personel firm odpowiedzialny za sprzedaż, logistykę i usługi może wykorzystywać mobilne drukarki termiczne do drukowania faktur, raportów, rozliczeń, umów, ofert, formularzy zamówień, gwarancji i potwierdzeń dostaw. Z kolei funkcjonariuszom służb bezpieczeństwa publicznego drukarki umożliwiają drukowanie wezwań i mandatów, raportów dotyczących pacjentów, raportów z miejsc wypadków oraz ostrzeżeń.

Nowe drukarki z serii PJ-700 można połączyć ze smartfonami, tabletami, komputerami mobilnymi, laptopami lub komputerami stacjonarnymi – wszystkie modele posiadają interfejsy USB 2.0, a PJ-763 i PJ-763MFi oferują obsługę standardu Bluetooth. Drukarki obsługują protokół BIP (Bacic Imaging Protocol), umożliwiający pobieranie i drukowanie plików JPG oraz oferują możliwość przechowywania szablonów dokumentów. Do urządzeń dołączone jest kompleksowe oprogramowanie do tworzenia i wgrywania szablonów. Modele obsługują język PJ ESC/P, który zapewnia ich kompatybilność z zewnętrznymi systemami. Mogą być zasilane akumulatorami, zasilaczami sieciowymi lub samochodowymi. Drukarki można zamocować w aucie lub w innym miejscu o ograniczonej przestrzeni.

Modele z serii PJ-700 charakteryzują się wytrzymałą obudową, odporną na codzienną eksploatację w warunkach pracy. Drukarki bezproblemowo działają w zakresie temperatur od –10°C do +50°C oraz w warunkach wilgotności od 20% do 80% (bez kondensacji). Urządzenia można opcjonalnie uzupełnić o akcesoria takie jak akumulator, zasilacze sieciowe, obudowy ochronne, zestawy montażowe do pojazdów i etui.