DISKUS Polska wprowadza na rynek MobileITlab – pierwsze w świecie w pełni wyposażone mobilne centrum laboratoryjne, w którym można zniszczyć zbędne dane z nośników magnetycznych (za pomocą degaussera, niszczarki oraz/lub mielarki ), odzyskać utracone dane z dysków, a ponadto otrzymać pełny raport kondycji Data Center

Powyższe usługi dokonywane są w dowolnej lokalizacji – MobileITlab przyjeżdża pod wskazany adres. Dzięki temu, nośniki nie są wywożone z siedziby zamawiającego, co jest gwarancją bezpieczeństwa danych oraz pełnej kontroli świadczonych usług. W przypadku prac związanych z diagnostyką Data Center –Zleceniodawca otrzymuje na miejscu kompletny raport kondycji Data Center – model matematyczny CFD pomieszczenia serwerowego.

MobileITlab podzielony został na kilka stref laboratoryjnych, wyposażonych w specjalistyczne wyposażenie, niezbędne do świadczenia usług. Dodatkowo zamontowano kamery monitorujące wnętrze oraz otoczenie pojazdu. Wszystkie czynności mogą odbywać się w obecności klienta i pod jego nadzorem bezpośrednio w laboratorium MobileITlab, lub za pomocą systemu monitorującego w biurze zleceniodawcy.