Modern-Expo, producent oraz dostawca wyposażenia handlowego w Europie rozpoczyna, dzięki swojej niemieckiej spółce współpracę z międzynarodowym koncernem Schweitzer, światowym liderem w opracowywaniu i wdrażaniu nowoczesnych konceptów w dziedzinie retail.

Modern-Expo powstało w Lublinie w 1993 r. i obecnie buduje tutaj swoją czwartą fabrykę oraz centrum badawczo-rozwojowe. Pozostałe trzy zakłady znajdują się w Łucku, Dniepropietrowsku (Ukraina) oraz Witebsku (Białoruś). Firma jest w swojej branży liderem w Europie Środkowej i Wschodniej, a w ciągu ostatnich kilku lat otworzyła oddziały w Londynie, Berlinie, Paryżu, Amsterdamie oraz Dubaju. Modern-Expo dostarcza wyposażenie handlowe do największych światowych firm m.in.: Nestle, Groupe Auchan, PepsiCo, Metro Group, British American Tobacco, Rewe Group, Carrefour, Mars, Gazprom, oraz McDonald’s, a na rynku polskim jej największym partnerem jest sieć sklepów Żabka.

Dla Modern-Expo połączenie z międzynarodowym koncernem Schweitzer to szansa na uzyskanie wiodącej pozycji i rozwoju sprzedaży na jednym z największych wyposażeniowych rynków w Europie, obejmującym Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Nowa spółka będzie odpowiedzialna za rozwój rynku, a także dystrybucję produktów Modern Expo na tych obszarach.