„Wszystkie duże rzeczy wymagają inteligentnych opakowań” – tak brzmi hasło nowej kampanii marketingowej Mondi, promującej rozwiązania opakowaniowe o zwiększonej wytrzymałości, wykonane z tektury falistej. W oparciu o swoje zakłady w Niemczech, Polsce i Turcji Mondi jest wiodącym w Europie dostawcą zrównoważonych rozwiązań z tektury falistej o zwiększonej wytrzymałości. Oferta gotowych do użytku opakowań kieruje się do tak różnych branż, jak przemysł motoryzacyjny, chemiczny, maszynowy, metalurgiczny oraz wytwórcy urządzeń do pozyskiwania energii słonecznej, trwałych dóbr konsumpcyjnych, sprzętów AGD, materiałów budowlanych i wyposażenia czy też sprzętu sportowego i rekreacyjnego.

Po akwizycji firmy Olmuksan w 2021 roku sprawnie przebiega integracja jej fabryk opakowań z tektury falistej o zwiększonej wytrzymałości, położonych w Bursie, Corum i Gebze (Turcja), z zakładami w Niemczech (Ansbach) i w Polsce (Simet). W ostatnich latach Grupa Mondi zainwestowała w nowe moce produkcyjne, technologię i park maszynowy fabryk Ansbach i Simet, będących obecnie jednymi z największych, najbardziej wszechstronnych i najnowocześniejszych zakładów w Europie. Firma Mondi Olmuksan jest w Turcji wiodącym producentem segmentu opakowań o zwiększonej wytrzymałości. Jej dwa zakłady produkcyjne o wysokiej wydajności rozszerzają zasięg działania Grupy Mondi, umożliwiając obsługę większej liczby branż i regionów geograficznych.

„Klientki i klientów zaskakuje fakt, że wykonany z tektury falistej pojemnik o zwiększonej wytrzymałości radzi sobie z obciążeniem wysokości jednej tony, a pudło z tektury falistej umożliwia bezpieczny transport ciężkiej zawartości nawet w gorącym i wilgotnym klimacie. A kiedy się już przekonają, że rozwiązania z tektury falistej o zwiększonej wytrzymałości mają realne zalety, są zafascynowani licznymi dodatkowymi korzyściami, takimi jak możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb, łatwość obsługi i wydajność transportu. A do tego przejście na lekkie i poddające się recyklingowi opakowania na bazie papieru pomagają naszym klientkom i klientom w osiąganiu ich własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju” – komentuje Gerald Dörzbach, dyrektor sprzedaży w zakładzie Mondi Wellpappe Ansbach.

Mondi wspiera swoje klientki i swoich klientów w przechodzeniu na opakowania z tektury falistej o zwiększonej wytrzymałości, oferując ścisłą współpracę przy analizie, projektowaniu i wdrażaniu opakowań. ThinkBox – nowe placówki kooperacji z klientkami i klientami – oferują możliwość współpracy i realizacji rozwiązań o wartości dodanej w segmencie opakowań o zwiększonej wytrzymałości i opakowań przemysłowych. Klientki i klienci doceniają lekkie rozwiązania na miarę, doskonale nadające się do pakowania produktów ciężkich lub w nietypowych kształtach oraz umożliwiające zwiększenie liczby sztuk w opakowaniu i optymalne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni ładunkowej.

„Wysyłka wielkogabarytowych i ciężkich dóbr staje się coraz bardziej skomplikowana i kosztowna, a przy tym oddziałuje na środowisko. Dlatego też uważamy, że „wszystkie duże rzeczy wymagają inteligentnych opakowań”. Dzięki przejściu na opakowania z tektury falistej o zwiększonej wytrzymałości przedsiębiorstwa odniosą korzyść ze względu na optymalizację procesów produkcyjnych i logistycznych oraz dostosowanie do wymogów zrównoważonego rozwoju. Chcemy dotrzeć do firm, które do tej pory nie brały pod uwagę możliwości zastąpienia tradycyjnych skrzyń i pojemników opakowaniami na bazie papieru. Nastawiamy się na realizację indywidualnych rozwiązań, które nie tylko zaspokoją potrzeby klienta, lecz również będą zgodne ze zrównoważonym rozwojem” – zapewnia Tarik Aniba, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Mondi Corrugated Solutions.