NEC Display Solutions wprowadza na rynek monitor wielkoformatowy MultiSync X474HB umożliwiający wyświetlanie czytelnego obrazu w miejscach mocno oświetlonych, oferujący pełną czytelność nawet w świetle słonecznym. Urządzenie przeznaczone jest dla szeroko rozumianego sektora Digital Signage.

Specjalistyczny 47-calowy monitor LCD inteligentnie dostosowuje parametry obrazu do warunków oświetleniowych otoczenia, gwarantując jasny, wyraźny obraz przy jednoczesnym oszczędnym zarządzaniu energią. Dzięki jasności do 2000 cd/m2 – prawie trzykrotnie wyższej niż posiada większość wielkoformatowych monitorów NEC – X474HB wyświetla doskonale widoczny obraz zarówno przy zastosowaniu urządzenia w witrynach sklepowych, jak i totemach, czy obudowach zewnętrznych.

10-bitowy panel IPS z bezpośrednim podświetleniem LED zapewnia optymalną ergonomię oglądania dzięki głębszym poziomom czerni, zwiększonemu kontrastowi i czytelności oraz niższemu zużyciu energii. Ponadto X474HB może poszczycić się współczynnikiem TNI na poziomie 110°C, co oznacza, że płynne kryształy nie będą ciemnieć od ciepła promieni słonecznych.

Oprócz bardzo jasnego panelu Full HD monitor wyposażono w powłokęantyodblaskową ShineOutAnti-Glare i filtr optyczny Quarter-Lambda w celu kompensacjipolaryzacji światła emitowanego przez ekran. Zapewnia to pełną czytelność w takich instalacjach, jak info-kioskiczy totemy informacyjne, nawet w przypadku oglądania obrazu poprzez okulary przeciwsłoneczne ze szkłami polaryzacyjnymi.

Monitor X474HB posiada czujnik NFC, który można wykorzystać dzięki odpowiedniej aplikacji na urządzenia z systemem Android. Pomaga to w obniżeniu kosztów instalacji, ponieważ kilka monitorów można skonfigurować w łatwy sposób przed ich zamontowaniem. Wystarczy, że instalator ustawi raz konfigurację w aplikacji, a następnie skopiuje ustawienia do wszystkich pozostałych monitorów w danej instalacji, bez konieczności podłączania ich do źródła zasilania. Ułatwione jest również serwisowanie, gdyż wszystkie istotne informacje można pobrać poprzez zwykłe przyłożenie tabletu lub smartfona z technologią NFC do monitora.

Ponadto monitor X474HB dysponuje gniazdem rozszerzeń interfejsu STv3oraz gniazdem opcji STv2 zgodnym ze standardem OPS, co pozwala na integrację z komputerowymi i innymi opcjonalnymi modułami rozszerzeń bez konieczności używania zewnętrznych urządzeń.