Wystartował serwis siepAtrzy.pl – narzędzie monitoringu on-line.

Narzędzie oferuje darmowy monitoring on-line, który nie wymaga zakupu profesjonalnego, czyli zwykle drogiego, sprzętu rejestrującego. Wystarczy zarejestrować się na stronie serwisu, pobrać program wymagany tylko dla kamer USB i wbudowanych, podłączyć kamerę i gotowe – mówi Dariusz Polak twórca serwisu siepAtrzy.pl.

Serwis siepAtrzy.pl to rozwiązanie dla małych i średnich firm, dla których monitoring w standardowej wersji stanowi zbyt wysoki koszt. Teraz takie przedsiębiorstwa mogą za darmo prowadzić monitoring swoich lokali.

Obraz z kamer podłączonych do serwisu siepAtrzy.pl można oglądać nie tylko na komputerach, lecz także na smartfonach z systemem operacyjnym Android bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Wystarczy dostęp do Internetu oraz odpowiedni link. Dzięki zoptymalizowanym algorytmom transferu danych, monitoring on-line siepAtrzy.pl nie obciąża Internetu tak, jak inne systemy kamer internetowych pracujące w oparciu o strumienie obrazów, i nie naraża użytkownika na dodatkowe opłaty. Co więcej, treści rejestrowane przez serwis siepAtrzy.pl mogą być udostępniane wybranym odbiorcom takim jak np. żona czy współpracownik, którzy nie muszą w tym celu instalować specjalnego oprogramowania.

Dla bardziej wymagających z czasem zostanie stworzona wersja premium monitoringu siepAtrzy.pl. Dzięki niej indywidualni użytkownicy otrzymają możliwość archiwizowania rejestrowanych obrazów na wybrany przez siebie okres czasu, co może okazać się przydatne w sytuacji dłuższych wyjazdów. Z kolei firmy, w ramach miesięcznej opłaty, będą mogły liczyć na archiwizację plików w chmurze na czas 48 godzin z możliwością pobrania oraz opcję udostępniania przesyłanego obrazu jednocześnie grupie użytkowników. Z takiej funkcjonalności zadowoleni będą np. właściciele parkingów, którzy będą mogli udostępniać obraz z kamer wszystkim Klientom – mówi Dariusz Polak, ekspert siepAtrzy.pl.

 

SiepAtrzy.pl jest przyjaznym dla kieszeni sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa. Twórcy serwisu chcą cały czas rozwijać jego funkcjonalności i nie wykluczają kolejnych kroków w rozwoju swojej oferty monitoringu on-line. Jednym z pierwszych ulepszeń będzie dołączenie do usługi czujników ruchu oraz czujników dymu. W razie wykrycia zagrożenia system wyśle wiadomość na wskazany przez użytkownika numer telefonu komórkowego, co umożliwi szybkie wezwanie pomocy np. w sytuacji włamania lub pożaru.