Toshiba Europe GmbH wprowadza kolejne modele monitorów biznesowych: nową generację monitorów z serii TD-E3 oraz premierową serię TD-P3. Monitory zostały zaprojektowane dla profesjonalistów oraz dedykowane są dla rozmaitych branż. Seria TD-E3 to perfekcyjne rozwiązanie do pracy 16/7, natomiast seria TD-P3 daje pełnię możliwości pracy ciągłej 24/7.

Serię TD-E3 Series stworzono z myślą o retail, gastronomii, firmach, placówkach edukacyjnych, sklepach i biurach podróży – w trybie pracy rekomendowanej do 16 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu. Monitory o przekątnych 32”, 43”, 49”, 55” i 65” idealnie dopasują się do każdej przestrzeni. Posiadają możliwość pracy w orientacji pionowej i poziomej, dając użytkownikom pełnię możliwości wyboru.

Większość modeli tej serii działa w wysokiej jakości rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). Poszukujący jeszcze doskonalszego obrazu mogą wybrać model 65” z rozdzielczością Ultra HD (3840 x 2160).

Seria TD-P3, natomiast, jest przeznaczona do nieprzerwanej całodobowej i całotygodniowej emisji materiałów. Składają się nań modele o przekątnych 43”, 49”, 55” i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) oraz 75” z rozdzielczością Ultra HD (3840 x 2160). Dzięki jasności 400 cd/m² prezentowane treści są doskonale czytelne.

Zarządzanie i możliwości połączeń

Oba modele są w pełni zarządzalne dzięki zastosowaniu RS-232 i LAN control . Wyposażono je również w liczne złącza wejść i wyjść jak np. HID support. Ekrany można łączyć ze sobą w sposób modułowy dzięki UHD Daisy Chain.

Wbudowany media player USB z licznymi kodekami pozwala na automatyczne prezentowanie treści wraz z pełnym zarządzaniem nimi w czasie. Monitory posiadają wygodne i zdefiniowane funkcjonalności jak np. zarządzanie wyświetlaniem własnego logo podczas włączania czy też WiFi.

Seria TD-E3 oraz TD-P3 wyposażona jest w dodatkowe funkcjonalności znane z poprzednich serii np. slot w standardzie Open Pluggable Specification (OPS), który eliminuje konieczność korzystania z zewnętrznych komputerów, okablowania czy zasilania.

Serie TD-E3 i TD-P3 będą dostępne w Europie już wiosną 2017 r.