NEC Display Solutions poszerza swoje portfolio monitorów wielkoformatowych wprowadzając najnowszą serię podstawowych monitorów E.

Monitory z serii E z podświetleniem LED zostały zaprojektowane w celu dostarczenia oszczędnych rozwiązań cechujących się jakością i wydajnością. Modele: E324, E424, E464, E554 oraz E654 z ekranami o rozmiarach od 32” do 65”, zapewniają kompleksowe portfolio podstawowych monitorów wielkoformatowych do różnych zastosowań.

Seria E, dzięki rozdzielczości do Full HD i wysokiemu współczynnikowi kontrastu zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu. Jasność podświetlenia może być dostosowywana do warunków otoczenia w celu wydłużenia żywotności monitora i zmniejszenia użycia energii.

Pomimo przystępnych cen, seria E dysponuje wszystkimi istotnymi funkcjami, które są potrzebne w monitorach wielkoformatowych. Obejmuje to zarówno zintegrowane głośniki i cyfrowe wyjście audio, jak również szeroki wachlarz złączy, takich jak: trzy porty HDMI, komponent oraz VGA. Dzięki złączu RS232 monitory z serii E mogą być sterowane zdalnie, co pozwala na profesjonalne zarządzanie. Zewnętrzne przyciski można zablokować, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi.

Monitory wielkoformatowe NEC MultiSync® E będą dostępne od września 2013 r. W sprzedaży jako pierwsze pojawią się modele 42”, 46” oraz 65”. W zestawie z każdym monitorem znajduje się stopka, przewód zasilający, kabel VGA oraz instrukcja na płycie CD. Wszystkie monitory są objęte standardową, 3 letnią gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy).