moovel GmbH  poinformował dzisiaj, że przejął 100% udziałów w spółce Intelligent Apps GmbH, która jest twórcą popularnej aplikacji do zamawiania taksówek – mytaxi.

Przejmując mytaxi, spółka moovel chce przyspieszyć międzynarodową ekspansję aplikacji do zamawiania taksówek i zacieśnić współpracę obu firm we wspólnym tworzeniu nowych usług i aplikacji. Utworzona w 2009 r. mytaxi jest pierwszą na świecie aplikacją umożliwiającą bezpośrednie połączenie pomiędzy pasażerem a taksówkarzem. Z ponad dziesięcioma milionami pobrań na całym świecie, mytaxi jest liderem wśród aplikacji do zamawiania taksówek. Od początku 2012 r. spółka moovel GmbH (wówczas jako car2go Deutschland GmbH) posiadała udziały w mytaxi.

Platforma mobilna moovel już dziś umożliwia klientom porównywanie pod względem ceny i czasu jazdy różnych usług transportu, takich jak wynajem samochodu car2go, komunikacji miejskiej, taksówki czy wynajem roweru. Platforma znajduje przy tym zastosowanie nie tylko wśród użytkowników indywidualnych, lecz również pracowników firm – optymalizuje klasyczny sposób planowania przejazdów. Od lutego 2013 z platformą mobilną moovel zintegrowana jest także aplikacja mytaxi. Zależna od moovel firma car2go rozwija się szybko, a jej celem jest pozycja światowego lidera wśród dostawców samochodów do wynajmu w modelu „carsharing”. Aktualnie działa w 26 miastach i posiada ponad 800.000 klientów, którzy korzystają z biało-niebieskich samochodów smart fortwo. mytaxi jest drugą po car2go zintegrowaną usługą, tzn. klienci mogą zamawiać w jednej aplikacji zarówno samochody car2go, jak i taksówki, bezpośrednio przez aplikację moovel.