W ofercie czytników kodów kreskowych Koncept-L pojawiła się nowa, interesująca pozycja – Motorola LI2208, wprowadzony przez producenta jako następca popularnego modelu Symbol LS2208.

Motorola LI2208 jest urządzeniem bazującym, na sprawdzonych rozwiązaniach poprzedniego modelu. Rozszerzona funkcjonalność technologii Linear Imager sprawia, że czytnik doskonale radzi sobie nie tylko z tradycyjnymi kodami na etykiecie, lecz równie dobrze odczytuje kody 1D z ekranów urządzeń takich jak: telefon komórkowy, laptop czy tablet.

Automatyczne systemy wykrywania trybu prezentacyjnego (na podstawce) oraz rodzaju podłączonego interfejsu pozwalają na znaczne skrócenie czasu przygotowania czytnika do pracy, zaś skanowanie wielokierunkowe i duża tolerancja na ruch urządzenia poprawiają wygodę i ergonomię pracy.

LI2208 posiada wysoką odporność na uderzenia i czynniki środowiskowe, takie jak pył czy wilgoć. Wyeliminowanie najczęściej ulegających awarii części ruchomych sprawiło, że czytnik jest bardzo trwały i nawet po upadku na twardą powierzchnię, poprawnie odczytuje kody.

LI2208 stanowi idealną propozycję dla sektorów: handlu, administracji publicznej i służby zdrowia, a technologia odczytu kodu z ekranu sprawia, że doskonale pasuje też do wszelkiego rodzaju programów lojalnościowych. Łącząc w sobie niezawodność, precyzję odczytu z niezwykle konkurencyjną ceną ma szansę powtórzyć sukces swojego poprzednika.