Nowy wielopłaszczyznowy skaner MP6000 z funkcją wagi jest uzupełnieniem oferty produktów Motorola Solutions przeznaczonych do skanowania kodów kreskowych na stanowiskach kasowych (POS).

MP6000, zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w supermarketach, hipermarketach, dyskontach i sklepach remontowo-budowlanych, pozwala łatwo skanować tradycyjne kody kreskowe na papierze, a także kupony i kody kreskowe wyświetlane na ekranach urządzeń mobilnych.

Skaner posiada modułową konstrukcję, która w miarę rosnących potrzeb umożliwia rozbudowę o elementy, takie jak waga lub porty do podłączania skanerów ręcznych, urządzenia elektronicznego systemu antykradzieżowego, a także technologie RFID.

Detaliści mogą zainstalować przy kasach model MP6000 z opcjonalnie wbudowanym skanerem, skierowanym w stronę kupujących, który umożliwia współpracę urządzenia z aplikacjami na smartfony. Dzięki niemu klienci sklepów  będą mogli skanować kody kreskowe na opakowaniach,  mobilne karty lojalnościowe, kupony, karty podarunkowe, a nawet drobne artykuły kupowane pod wpływem impulsu, podczas gdy kasjer będzie skanował inne towary z koszyka.