Firma Motorola Solutions, dostawca rozwiązań i usług komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz instytucji, zaprezentowała cztery nowe komputery mobilne klasy korporacyjnej. Urządzenia działają pod kontrolą najpopularniejszej wersji systemu operacyjnego Android – Jelly Bean. Wśród nich znalazł się terminal TC55, stanowiący połączenie profesjonalnego komputera mobilnego i smartfona klasy konsumenckiej.

Motorola zaprezentowała także aktualizacje oprogramowania: zabezpieczeń Extensions by Motorola Solutions oraz czwartej generacji międzyplatformowego środowiska programistycznego RhoMobile Suite. Narzędzia te pozwolą firmom przystosować system Android klasy konsumenckiej do zastosowań profesjonalnych.

TC55 – komputer dotykowy klasy profesjonalnej:

– Nowy komputer dotykowy TC55 łączy najlepsze cechy komputera mobilnego klasy korporacyjnej z kształtem oraz funkcjami smartfona i działa pod kontrolą wersji Jelly Bean systemu operacyjnego Android.
– TC55  powstał z myślą o użytkownikach z sektorów usług terenowych, sprzedaży i dostaw bezpośrednich.
– Model wyposażony jest w zaawansowany, pojemnościowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 4,3 cala. Ekran pozostaje jasny zarówno w budynkach, jak i pod otwartym niebem i dynamicznie dopasowuje się do środowiska, umożliwiając wprowadzanie danych za pomocą palca (również w rękawicach) lub za pomocą rysika. Bezproblemowa obsługa ekranu jest możliwa nawet wtedy kiedy jest on mokry.
– Oferowane przez TC55 wydajne funkcje rejestrowania kodów kreskowych, podpisów, dokumentów, zdjęć i filmów wideo pomagają personelowi mobilnemu lepiej obsługiwać klientów i zwiększać wydajność pracy.
– TC55 jest wytrzymały na trudy codziennej eksploatacji, ponieważ posiada klasę szczelności IP67. Charakteryzuje się także najdłuższym wśród urządzeń swojej klasy czasem pracy na zasilaniu bateryjnym.
– TC55 jest obecnie certyfikowany przez GCF i pozbawiony simlocka, więc będzie można go używać we wszystkich sieciach komórkowych w Europie.
– Urządzenie charakteryzuje się wysoką jakością połączeń głosowych. W trybie głośnomówiącym jest cztery razy głośniejszy od tradycyjnych smartfonów i oferuje podwójny mikrofon z funkcją tłumienia szumów.