mytaxi, aplikacja do zamawiania licencjonowanych taksówek, uruchamia kolejną w tym roku edycję akcji „Warszawskie taksówki o połowę taniej”. Tym samym chce utrzymać, a nawet zwiększyć udział płatności bezgotówkowych wśród swoich użytkowników.

Poprzednie edycje akcji – w lutym oraz w maju – cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzięki nim tylko w Warszawie udział przejazdów bezgotówkowych względem gotówkowych podwoił się – z 40% do 80%. Rosnąca popularność zamawiania i płatności za taksówkę przez aplikację mobilną opiera się na prostej, wygodnej funkcjonalności, jaką oferuje mytaxi.

Letnia akcja „Warszawskie taksówki o połowę taniej” potrwa od 7 do 21 lipca. Aby skorzystać z promocji należy:
•    Ściągnąć bezpłatną aplikację mytaxi na iOS, Android lub Windows Phone.
•    Zarejestować w aplikacji wybrany sposób płatności: kartę VISA, MasterCard lub konto PayPal.
•    Zamówić taksówkę wybierając opcję „Płać przez aplikację”.

Po zakończeniu kursu taksówkarz zainicjuje proces płatności wprowadzając na swoim smartfonie cenę za przejazd zgodnie ze wskazaniem taksometru. Sekundę później cena wyświetli się na smartfonie pasażera w celu zatwierdzenia jej kodem PIN. Zniżka 50% zostanie naliczona automatycznie. Cały proces płatności odbywa się w sposób bezpieczny i przejrzysty w ciągu kilku sekund. Jeden użytkownik może zrealizować nieograniczoną liczbę kursów na terenie Warszawy z 50% zniżką.

Z ponad 10 milionami pobrań, mytaxi jest liderem wśród aplikacji do zamawiania taksówek w Europie i współpracuje wyłącznie z kierowcami posiadającymi licencję. Za pośrednictwem aplikacji mytaxi użytkownicy mogą zamówić i zapłacić za taksówkę w ponad 40 miastach, w tym m.in. w Wiedniu, Barcelonie, Zurychu, Warszawie, Waszyngtonie, Madrycie i Mediolanie.