mytaxi, aplikacja taxi o największym zasięgu w Europie, dotarła do Katowic i miast wchodzących w skład konurbacji śląskiej. Ich mieszkańcy mogą już korzystać z wygody zamawiania i płatności za kurs taksówką, jaką daje aplikacja mytaxi. Dodatkowo, z okazji oficjalnego startu mytaxi przygotowało w tym regionie promocję 50% mniej, która potrwa aż do końca kwietnia.

To co wyróżnia mytaxi na tle lokalnej konkurencji to objęcie w pierwszą strefę taxi nie tylko Katowic, ale też wszystkich miast z nimi graniczących, czyli Mikołów, Tychy, Mysłowice, Sosnowiec, Będzin, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Świętochłowice i Rudę Śląską. Na wszystkich kursach pomiędzy tymi miastami w dzień obowiązywać będzie zawsze 1. taryfa. Natomiast dla kursów poza wyznaczoną strefą, mytaxi planuje wprowadzić atrakcyjne stawki ryczałtowe obowiązujące całą dobę. Ryczałty obejmą połączenia do miast: Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Bytom, Zabrze i Gliwice, Oświęcim, a także na lotniska w Pyrzowicach i Balicach.

Korzyści na start
mytaxi swój nowy oddział w konurbacji śląskiej otwiera z flotą ponad 150-ciu zarejestrowanych kierowców posiadających licencję taksówkarską i spełniających wszystkie wymagania do wykonywania legalnego przewozu osób.
– Planujemy dwukrotnie powiększyć liczbę kierowców mytaxi na Śląsku w ciągu kolejnych dwóch miesięcy, by jeszcze bardziej zwiększyć dostępność mytaxi w tym regionie – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce – Nasze doświadczenia z innych miast pokazują nam, że w trakcie pierwszych tygodni od oficjalnego startu w nowym mieście liczba kierowców, którzy chcą dołączyć do mytaxi stale rośnie. Kierowcom oferujemy preferencyjne warunki przystąpienia, m.in. zwolnienie z prowizji przez najbliższe pół roku i premię za aktywność w postaci kart paliwowych. Przygotowaliśmy również promocję dla mieszkańców miast konurbacji śląskiej, dzięki której do końca kwietnia każdy kurs z płatnością przez aplikację będzie o połowę tańszy.

Jak działa mytaxi?
W ciągu 5-ciu lat istnienia w Polsce mytaxi zmieniło realia polskiego rynku taxi, udostępniając szereg innowacyjnych rozwiązań. Jako pierwsza firma w Polsce mytaxi wprowadziło płatności bezgotówkowe za kurs za pomocą smartfonu, flotę elektrycznych taksówek oraz usługę współdzielenia taksówki w Warszawie – mytaxi match.

Aplikacja mytaxi pasażerom gwarantuje wygodne zamówienie i płatność za taksówkę z poziomu smartfona, ustalenie preferowanej stawki za kilometr, bezpośredni kontakt z kierowcą i możliwość śledzenia jego trasy dojazdu na mapie w aplikacji. Po skończonym kursie pasażer może ocenić kierowcę i auto za pomocą gwiazdek oraz dodać go do „Ulubionych Kierowców”. Model funkcjonowania mytaxi we wszystkich jedenastu krajach Europy, w których jest dostępne, opiera się na współpracy wyłącznie z licencjonowanymi taksówkarzami. Swoją działalnością mytaxi łączy potencjał nowych technologii z tradycją branży taksówkarskiej, pokazując, że można być innowacyjnym i jednocześnie przestrzegać lokalnego prawa. Kierowcom mytaxi ułatwia zdobywanie nowych zleceń i budowanie stałej bazy klientów. Oferuje im także również tygodniowe wypłaty obrotu oraz zwalnia ich ze stałego abonamentu.

– W mytaxi zależy nam na oferowaniu usługi o najwyższej jakości, świadczonej przez doświadczonego kierowcę, który zna miasto, posiada wysoką kulturę osobistą, a jego auto nie jest starsze niż 10 lat – podkreśla Krzysztof Urban – Ponadto system ocen pozwala na dodatkową kontrolę oraz wyeliminowanie nieuczciwych i niesumiennych kierowców, co skutkuje wysoką jakością usług i zwiększeniem komfortu pasażerów. Klienci korzystający z usługi za pośrednictwem mytaxi mają także pewność, że ich przejazd jest ubezpieczony, a w razie wypadku i uszczerbku na zdrowiu otrzymają odszkodowanie.