mytaxi i Hailo, działający w branży zamawiania taksówek przez aplikację, łączą siły, tworząc największą tego typu firmę w Europie z 70 milionami pasażerów i 100.000 zarejestrowanych kierowców taxi, w ponad 50 miastach na terenie 9 krajów.

Obszary geograficzne działania obu firm doskonale się uzupełniają. Hailo działa w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hiszpanii, podczas gdy mytaxi jest dostępne w Austrii, Niemczech, we Włoszech, w Polsce, Portugalii, Hiszpanii i Szwecji.

Nowo utworzona firma będzie działała pod marką mytaxi i do połowy 2017 roku przeprowadzi rebranding Hailo w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hiszpanii. Andrew Pinnington zostanie powołany jako Dyrektor Generalny nowej firmy. Niclaus Mewes, założyciel mytaxi, zajmie stanowisko w radzie nadzorczej i obejmie również funkcję Dyrektora Zarządzającego Daimler Mobility Services GmbH. Tym samym będzie odgrywał główną rolę w integracji i rozwoju strategicznym nowej firmy. Siedziba główna będzie się mieściła w Hamburgu, w Niemczech.

Ogłoszenie proponowanego połączenia działalności wymaga zgody europejskich organów regulacyjnych. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych tygodni.