mytaxi oficjalnie udostępnia swoją usługę w Londynie oraz 8-miu miastach irlandzkich, w tym w Dublinie, z łączną flotą 27 000 kierowców. Wejście mytaxi na angielski i irlandzki rynek jest konsekwencją połączenia z londyńską aplikacją Hailo w sierpniu 2016 roku. mytaxi staje się aplikacją taxi o największym zasięgu w Europie, dostępną w ponad 50-ciu miastach Starego Kontynentu.

Flota taksówek mytaxi została zasilona przez 17 000 kierowców z Londynu oraz 10 000 kierowców z Irlandii. mytaxi jest obecnie największą firmą oferującą przewozy osób w Europie.
– Londyn jest największym i najważniejszym rynkiem taksówkarskim w Europie – mówi Andrew Pinnington, Dyrektor Generalny mytaxi – Udostępnienie naszej usługi na angielskim i irlandzkim rynku jest krokiem milowym w historii mytaxi. Mamy bardzo ambitne plany rozwoju na ten rok i dążymy do osiągnięcia naszych celów poprzez wzrost organiczny, partnerstwa lub kolejne fuzje i przejęcia działalności.
W lutym 2017 roku mytaxi ogłosiło kolejną akwizycję – greckiej aplikacji Taxibeat. Dzięki temu jeszcze w tym roku Grecja stanie się 10-tym krajem europejskim, w którym pasażerowie będą mogli zamawiać taksówkę za pośrednictwem mytaxi.

Polska jest jednym z pierwszych krajów, w którym pojawiła się ta aplikacja. Od startu w 2012 roku, liczba kierowców współpracujących z mytaxi w Warszawie, Krakowie i Trójmieście wynosi ponad 3 000.
– Polacy oprócz wygody zamówienia i płatności za przejazd taksówką poprzez aplikację, doceniają fakt iż mytaxi jest firmą międzynarodową, dzięki czemu podróżując po Europie z łatwością mogą zamówić przejazd za pośrednictwem jednej aplikacji, bez konieczności wyszukiwania lokalnych korporacji – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce – Wielka Brytania i Irlandia są jedną z najpopularniejszych destynacji Polaków, dlatego informacja o dostępności mytaxi w tych krajach szczególnie cieszy naszych pasażerów.

mytaxi dostępne jest obecnie w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Szwecji, Portugalii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Polsce, a wkrótce również w Grecji. Inwestorem mytaxi jest grupa Daimler AG.