Pasażerowie mytaxi od początku kwietnia 2016 roku mogą cieszyć się dostępnością floty nowych aut marki premium. Na warszawskie ulice wyjechało właśnie pierwsze 20 Mercedesów-Benz Klasy B w barwach mytaxi.

mytaxi Polska jako pierwsza usługa taxi podjęła współpracę z Mercedesem, który zyskuje tym samym popularyzację swojej marki w Polsce. Kooperacja mytaxi z Mercerdesem była naturalnym wyborem dla obu stron – Daimler AG, producent Mercedesa, jest jednocześnie stuprocentowym udziałowcem aplikacji mytaxi.

Na podjętej współpracy korzystają zarówno pasażerowie, jak i kierowcy mytaxi. Stawka za kurs nowym Mercedesem wynosi tylko 2 zł za km. Z kolei stawka miesięczna dla kierowców mytaxi za leasing Mercedesa Klasy B wynosi ok. 1500 złotych brutto, łącznie z serwisem i ubezpieczeniem.

Aplikacja mytaxi od swojego startu w 2013 roku w Polsce zdołała już zgromadzić flotę około 1300 kierowców: ok. 1000 w Warszawie i 300 w Krakowie. Zeszły rok w Polsce był dla mytaxi przełomowym – liczba kierowców współpracujących z aplikacją potroiła się, głównie za sprawą organizowanych przez mytaxi akcji zniżkowych oraz wzajemnemu polecaniu aplikacji zarówno przez pasażerów, jak i kierowców.

– Już blisko 40% kierowców, współpracujących z mytaxi ma samochody oklejone naszymi barwami, co świadczy o tym, że rozpoznawalność marki mytaxi wśród pasażerów realnie wpływa na zyski taksówkarzy. Tym, co przekonuje pasażerów do naszej aplikacji jest możliwość płatności bezgotówkowej – ¾ zleceń w mytaxi realizowanych jest z opcją płatności „Płać przez Aplikację”. Jeszcze wiosną tego roku planujemy również start w kolejnym polskim mieście – zdradza Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce