mytaxi jeszcze w tym roku udostępni pilotażowo usługę współdzielenia elektrycznych hulajnóg. Wprowadzenie e-hulajnóg jest elementem międzynarodowej strategii mytaxi polegającej na poszerzaniu wachlarza usług związanych z mobilnością w mieście.

mytaxi planuje uruchomić najem jednośladów w postaci e-hulajnóg w jednym z europejskich miast do końca 2018 roku. W 2019 roku usługa będzie udostępniana w kolejnych krajach, w których dostępne jest mytaxi. Modelem elektrycznych hulajnóg, jaki wykorzysta mytaxi będzie Segway S4.

– Trend współdzielenia e-hulajnóg rozwija się bardzo dynamicznie i staje się coraz bardziej popularny w wielu metropoliach – mówi Eckart Diepenhorst, CEO mytaxi – Współdzielenie elektrycznych hulajnóg to doskonałe uzupełnienie naszego istniejącego biznesu bazującego na współpracy z kierowcami taksówek. Uruchomimy usługę pilotażową e-hulajnóg jako odrębną markę, ale naszym celem jest ułatwienie użytkownikom wyboru pomiędzy naszymi usługami.

E-hulajnogi są idealnym dodatkiem do usług mytaxi, ponieważ są równie szybkie jak samochody na krótkich dystansach i bardzo wygodne w użyciu. Rozszerzenie portfolio mytaxi, o taką usługę pozwoli dotrzeć do nowej grupy konsumentów.

– Obecnie nie na wszystkich rynkach istnieją ramy prawne umożliwiające rozpoczęcie takiego projektu – przyznaje Eckart Diepenhorst – Mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni, ponieważ uważamy, że e-hulajnogi mogą znacząco przyczynić się do rozwiązania problemów, z którymi zmagają się współczesne miasta. Chcemy ściśle współpracować z włodarzami miast, aby znaleźć szybkie i niezawodne rozwiązania dla usprawnienia i unowocześnienia mobilności w mieście.