mytaxi, aplikacja do zamawiania taksówek, dotarła właśnie do Trójmiasta. To już trzecia aglomeracja w Polsce, po Warszawie i Krakowie, w której pasażerowie mogą w pełni korzystać z wygody zamawiania i płatności bezgotówkowej za taksówkę, jaką daje aplikacja mytaxi. Dodatkowo na start, mytaxi przygotowało dla mieszkańców Trójmiasta promocję 50% mniej, która potrwa aż do końca czerwca.

Przygotowania do startu mytaxi w Trójmieście trwały kilka miesięcy i miały przede wszystkim na celu pozyskanie kierowców, posiadających licencję taxi na wszystkie trzy miasta wchodzące w skład aglomeracji, czyli Gdańsk, Gdynię i Sopot. Wiąże się to również z tym, że mytaxi oferuje swoją usługę na terenie tych trzech miast w ramach jednej strefy, czyli w tej samej taryfie między wszystkimi miastami (od 1,80 do 2,40 zł).

W ciągu kilku miesięcy przygotowań do startu, udało nam się zbudować w Trójmieście flotę blisko dwustu taksówek, co łącznie daje nam już prawie 2000 kierowców współpracujących z mytaxi w Polsce – komentuje Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce. – Chcemy, aby ta liczba systematycznie rosła, dlatego też oferujemy kierowcom preferencyjne warunki przystąpienia, m.in. zwolnienie z prowizji przez najbliższe pół roku i wysokie premie za aktywność. Przewidzieliśmy również promocję dla mieszkańców Trójmiasta, którym do 30 czerwca udzielamy rabatu 50% na nielimitowaną liczbę kursów z mytaxi – dodaje Krzysztof Urban.