Na dachu Galerii Północnej trwają prace przy budowie tężni solankowej. Jest to nowatorski projekt w skali Polski, realizowany na terenie galerii handlowej. Uroczyste otwarcie tężni planowane jest na ostatni weekend kwietnia.

Drewniana konstrukcja o wysokości 10 m i szerokości 4,5 m stanie na dachu Galerii Północnej, w ogrodzie mierzącym 5000 m2. Tężnia zostanie wykonana według tradycyjnej technologii z użyciem drewna i tarniny. Spływająca z gałęzi solanka dostarczana będzie z uzdrowiskowej miejscowości Zabłocie, z ujęcia „KORONA”. Charakteryzuje je największa na świecie zawartość jodu, dochodząca nawet do 140 mg/litr. Za budowę odpowiada profesjonalna firma zajmująca się stawianiem tężni. Dzięki temu inwestycja nie będzie w żaden sposób odbiegała od tego typu obiektów, znajdujących się w parkach zdrojowych czy miejscowościach uzdrowiskowych. Takim rozwiązaniem nie może poszczycić się żadna galeria handlowa w Polsce.

Rozwiązania ekologiczne i ochrona środowiska były ważnym aspektem zarówno w trakcie projektowania Galerii Północnej, jak i późniejszej eksploatacji obiektu. Dzięki temu galeria otrzymała certyfikację LEED Gold (Leadership in Energy & Environmental Design), pozwalającą na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji budynku. Ponadto na dachu Galerii Północnej wybudowano największy w Polsce ogród z naturalną roślinnością, umożliwiający mieszkańcom wypoczynek w otoczeniu natury. Dzięki temu oferta galerii idealnie wpisuje się w aktualny trend na rynku centrów handlowych i poza popularną destynacją zakupową, funkcjonuje również jako miejsce do spędzania wolnego czasu. Budowa tężni jest pierwszą inwestycją z planowanej na 2019 rok rozbudowy infrastruktury Galerii Północnej.