Od drugiej połowy czerwca 2018 roku w Polsce w dziewięciu bankach funkcjonuje system płatności bezgotówkowych Apple Pay. Chociaż większość banków nie podaje obecnej liczby użytkowników usługi, to według szacunków może ich być od 100 do 150 tysięcy. – Zbliżamy się do odsetka na poziomie 10 procent wszystkich polskich użytkowników smartfonów Apple. Po zaoferowaniu usługi przez największych graczy takich jak PKO BP, Millenium i ING na początku 2019 roku liczba osób korzystających w Polsce z Apple Pay może sięgnąć 500 tysięcy – przewiduje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Wojciech Pantkowski ze Związku Banków Polskich.

Obecnie możliwość korzystania z Apple Pay oferują: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Nest Bank, Raiffeisen Polbank i T-Mobile Usługi Bankowe. Partnerami Apple Pay w Polsce są Visa i Mastercard.

Smartfony marki Apple nie są dominującymi urządzeniami na polskim rynku mobilnym, jednak ich użytkownicy z dużym zainteresowaniem przyjęli nową formę płatności bezgotówkowych.