Magazyn „Forbes” opublikował listę najbogatszych Polaków 2015. Wśród nich znalazło się wielu właścicieli firm spożywczych i handlowych – czytamy w dlahandlu.pl.

Wśród przedstawicieli branży spożywczej na najwyższym miejscu – na dziewiątym znaleźli się Anna Woźniak-Starak i Jerzy Starak – właściciele farmaceutycznej Polpharmy i Herbapolu Lublin. Ich majątek szacowany jest na 3,3 mld zł.

Na 21. miejscu uplasowali się ex aequo Henryk Stokłosa z rodziną oraz Zbigniew Komorowski z rodziną, których majątki szacowane są na 990 mln zł. Henryk Stokłosa był niezależnym senatorem oraz jest twórcą Grupy Farmutil, m.in. z Zakładem Rolniczo-Przemysłowym Farmutil HS, Zakładami Mięsnymi Koziegłowy czy Łmeat Łuków. Komorowscy są założycielami Bakomy i zakładów zbożowych Polskie Młyny. Zbigniew Komorowski dwukrotnie był senatorem i raz posłem z ramienia PSL.

Kolejnym potentatem branży spożywczej w Polsce na liście „Forbesa” jest Kazimierz Pazgan na 24. miejscu. Majątek, którego Pazgan dorobił się na drobiowej spółce Konspol, szacowany jest na 960 mln zł.

Miejsce 30. należy do przedstawiciela handlu FMCG – Krzysztofa Klickiego – twórcy Kolpotera. Jego majątek szacowany jest na 780 mln zł.