Firma Royal Philips prezentuje największą na świecie tekstylną instalację oświetleniową, o powierzchni 37 m2. Instalację podziwiać można w drezdeńskim centrum handlowym Centrum Galerie.

Na panelach tekstylnych o zróżnicowanych wymiarach i fakturach wyświetlane są dynamiczne treści generowane przez barwne diody LED. Powstałe w ten sposób eklektyczne, zmienne efekty wizualne potęgują estetyczne wrażenia towarzyszące zakupom w jednej z najbardziej luksusowych trzypiętrowych galerii handlowych Europy.

Tekstylny system oświetlenia Philips składa się z tekstylnych paneli akustycznych ze zintegrowanymi wielobarwnymi modułami LED, które wytłumiają dźwięki i tworzą we wnętrzu wyjątkową atmosferę dzięki wyświetlanym na nich dynamicznym obrazom. Każdy panel instalacji prezentowanej w drezdeńskiej Centrum Galerie wykonano z sześciu tekstylnych modułów oświetleniowych ze zintegrowaną matrycą LED RGB oraz sterownikiem i cyfrowym systemem regulacji. Modułowa konstrukcja instalacji oferuje architektom i specjalistom z zakresu oświetlenia większą swobodęw projektowaniu wnętrz oraz kształtowaniu estetyki i akustyki dużych obiektów komercyjnych, takich jak centra handlowe, hotele, restauracje i biura