HomeToGo.pl wkracza do Polski jako globalny lider w swojej branży. Serwis zawiera 2,7 miliona dostępnych do porównania ofert domów, kwater, willi i apartamentów w 200 krajach. Globalny zakres wyszukiwania oraz wysoka funkcjonalność strony, to nowa jakość prezentowana na rynku wynajmu wakacyjnych nieruchomości.

Wyszukiwarka HomeToGo to ponad 150 portali internetowych (w tym: booking.com, interhome.pl, casamundo.pl, novasol.pl, belvilla.pl), zebranych pod jednym adresem www.hometogo.pl. Dzięki temu użytkownicy mogą przeglądać, porównywaćwybrane przez siebie obiekty zarówno w kraju, jak i zagranicą, a następnie rezerwować je poprzez strony zaufanych partnerów.

– Tak szeroka oferta  z pewnością usatysfakcjonuje łowców wakacyjnych okazji wynajmu luksusowych apartamentóww dużych miastach, jak i zwolenników wypoczynku w mniejszych miejscowościach – mówi Marta Górska, Dyrektor Krajowy firmy HomeToGo w Polsce.

Planowanie indywidualnego wyjazdu, urlopu z rodziną, czy wypadu ze znajomymi nie musi być czasochłonne. HomeToGo pozwala na szybkie znalezienie idealnego zakwaterowania dzięki wygodnym filtrom, które sortują oferty według indywidualnych wymagań użytkowników. W podstawowych kryteriach należy określić najpierw miasto lub region, do którego chcemy się wybrać, następnie datę pobytu oraz cenę za noc. Bardziej zaawansowane funkcje pozwalają natomiast wyszukać niezbędne elementy wyposażeniai inne, indywidualne preferencje (np. basen, WiFi, klimatyzację). W efekcie użytkownik uzyskuje dokładnie te wyniki, które odpowiadają jego wymaganiom – zarówno co do miejsca, standardu lokalu, jak i szacowanego budżetu, który planuje przeznaczyć na wakacyjny nocleg.

Firma HomeToGo z siedzibą w Berlinie została założona w 2014 roku. Stworzyli ją: dr Patrick Andrä, Wolfgang Heigl oraz NilsRegge, którzy z powodzeniem połączyli swoje doświadczenia zebrane na przestrzeni lat
w branży e-turystycznej i e-commerce. Wolfgang Heigl był założycielem Swoodoo (wyszukiwarki lotów wykupionej przez amerykańską firmę Kayak),Nils Regge wprowadził na międzynarodowe rynki portal Casamundo (należący obecnie do holenderskiej @LeisureGroup), natomiast Patrick Andrä pełnił funkcję  dyrektora ds. rozwoju w serwisie home24.