Na mapie Warszawy pojawi się nowy punkt wirtualnej rozrywki – DiscoVR. Centrum, które pozwoli przenieść się w nieograniczony świat Virtual Reality, o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych, stanie się największym tego typu obiektem w Europie. Otwarcie DiscoVR planowane jest na początek sierpnia.

W ofercie nowego miejsca znajdzie się cały przekrój atrakcji przeznaczonych zarówno dla zaprawionych graczy, jak osób, które z tego typu zabawą mają znacznie mniej do czynienia. Do dyspozycji gości zostaną udostępnione egzemplarze najpopularniejszych gogli VR dostępnych na rynku, czyli Oculus Rift i HTC Vive, na których będzie można zagrać w trybie single oraz multiplayer. Ponadto powstanie specjalna strefa Samsung Gear przeznaczona do oglądania filmów i transmisji sportowych. Już w sierpniu urządzenia Samsunga wykorzystane zostaną do prezentowania zmagań sportowców na Igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Dzięki tym atrakcjom DiscoVR stanie się trzecim kinem VR w Europie.

Jednak gogle Virtual Reality to nie wszystko co zaplanowano wraz z otwarciem obiektu.

Chcemy, aby wokół DiscoVR powstała cała społeczność ludzi podobnych do nas. Jesteśmy entuzjastami nowych technologii i możliwości, które daje nam rewolucji związana z VR-em. Dlatego na miejscu planujemy też regularne stworzenie stref do e-sportu z wykorzystaniem m.in. Oculus i Google Cardboard. Będziemy także prowadzić transmisję z gamingowych zawodów, a docelowo planujemy organizację własnych turniejów np. w Counter-Strike: Global Offensive. Nie zabraknie także trochę klasyki. Nasi goście będą mogli wrócić wspomnieniami do lat 90 i pograć na arcade’owych automatach. – zapowiada Bogumił Jankiewicz założyciel sieci Bobby Burger, który jest pomysłodawcą projektu.

Przewidziano także specjalną przestrzeń przeznaczoną do relaksu ze snack barem oraz ofertą napojów alkoholowych. Nowoczesne centrum rozrywki powstaje przy ulicy Garażowej 4 na warszawskim Mokotowie i już jest w fazie pierwszych testów.