Podczas targów Security Essen 2016 Panasonic zaprezentował nowe kamery dozorowe WV-S1132 i WV-S1131. Urządzenia zapewniają rozdzielczość Full HD i wykorzystują nową platformę, która umożliwia kompresję plików w standardzie H.265. Jednocześnie Panasonic przedstawił technologię Smart Coding, która pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć obciążenie sieci i rozmiary plików – nawet o 80 proc.
w porównaniu do H.265.

Nowe modele kamer sieciowych typu box, WV-S1132 i WV-S1131 będą dostępne od października 2016 roku i są pierwszymi kamerami Panasonic pracującymi na platformie i-PRO Extreme. Kamery te stanowią część systemu bazującego na kompresji H.265, w skład którego wchodzą również nowy rejestrator WJ-NX400 i oprogramowanie WV-ASM300.

Platforma oferuje kompresję H.265, która pozwala na dwukrotne zredukowanie szerokości pasma wymaganego do przesyłu danych w porównaniu do kompresji H.264. Ponadto w połączeniu z technologią Panasonic Smart Coding, platforma umożliwia zmniejszenie wymaganej szerokości pasma oraz wymaganej do zapisu pojemności dyskowej nawet o 80 procent .

Obie kamery Panasonic są wyposażone w nowy przetwornik 1/3”, który zapewnia wysokiej jakości, kolorowy obraz nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Przetwornik ten oferuje taki sam poziom czułości jak przetwornik o wielkości 1/2”, jednak w niższej cenie.

Połączenie możliwości H.265 oraz technologii Smart Coding będzie dostępne w najnowszych kamerach kopułkowych, typu box oraz w modelach wandaloodpornych – zarówno tych używanych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Nowa platforma pozwala znacząco zwiększyć wydajność oraz efektywność systemu nawet w ekstremalnych warunkach – mówi Gerard Fígols, European Head of Product Marketing in Security Solutions w Panasonic. – Technologia Panasonic Smart Coding posiada unikalną funkcję AutoVIQS (Variable Image Quality on Specified), która pomaga zredukować całkowitą, wymaganą przez system szerokość pasma poprzez kategoryzację i nagrywanie różnych obszarów obrazu na jednym z trzech poziomów jakości, począwszy od najwyższej jakości rejestrowania twarzy, po niską jakość w obszarach, gdzie nie ma ruchu. W ten sposób system zapewnia wyraźne materiały dowodowe wraz z odtworzeniem scenerii, zmniejszając jednocześnie szybkością bitową strumienia wideo – dodaje Gerard Fígols.

Kolejną nowością Panasonic jest technologia Enhanced Super Dynamic, która zapewnia bardzo wyraźny obraz twarzy nawet przy bardzo niekorzystnych warunkach oświetleniowych, dzięki czemu możliwa jest identyfikacja danej osoby.